Moda

2015 ŞORT MODASI

2015 ŞORT MODASI

 

Her yaz sezonunda trend olmayı başaran şortlar, bu sezonda trend. Tabi 2015 yaz sezonuna has olarak şortlarda etnik desen uygulaması var. Etnik desen uygulamasının yanı sıra yırtık jean modası şortlara da yansımışa benziyor. Tabi çiçek desenlerini ise es geçmemek gerekir.

Etnik desen moda, yırtık jean moda, çiçek deseni moda… Peki, hangisini nasıl kullanacağız mı diyorsunuz?  Şort kullanımında önemli nokta, kesinlikle proporsuyona uygun giyinmektir. Yani, kalın bacaklı kişiler ya da kilolu kişiler şort tercih etmesin. Bu da yanlış anlaşılmasın, çok zayıf kişilerinde giyemeyeceği kıyafetler vardır. Ancak; şort fazla kilosu olan bayanların tercih etmemesi gereken bir parçadır.

Etnik desenleri en çok kaldıran rengin beyaz olduğu şüphesizdir. Beyaz hakimiyeti üzerine etnik desenler işlenmiş olan şortu, beyaz uçuş bir bluz ile kombinlemelisiniz. Bluzünüzün tamamını şortun içine koymaktansa ön tarafını koymalı ve bluzün arkasını salmalısınız. Bu şekilde daha hoş görüntü olacaktır. Şortunuzu topuklu ayakkabılar ile kombinleyebileceğiniz gibi spor ayakkabı ile de kombinleyebilirsiniz. Ama etnik desenler bir stilettoyu daha iyi kaldırır. Şortları tamamlamaya yardımcı diğer bir parça ise şapkalardır. Başınıza geçireceğiniz uygun bir şapka ile moda dergilerinden fırlamış gibi duracaksınız.

Başka bir örnek ile yırtık kot şortlar. Bu şortlar daha çok spor tarzı yansıtır. Üzerinize yine spor bir tşört giyebilir. Hatta şortunuza askı takabilirsiniz.  Bir spor ayakkabı en iyi tercih olacaktır. Çantanız ise sırt çantası olmalı. Tabi, bu senenin bir başka modası olan püskül ile meç edilmiş bir çantadan yana da kullanabilirsiniz tercihinizi.

Çiçekli şorlar ise hem topuklu ayakkabıyı, hem spor ayakkabıyı hem de babetleri kaldırır. Yani herşeyle giyilir denen şort çiçekli şortlardır. Üzerinize alacağınız bluz, ayağınıza geçireceğiniz bir ayakkabı ile şortun havasını değiştirebilirsiniz.

Şık olmak zordur ama şıklığınızın daim olmasını dilerim. Esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu