Burçlar

Akrep Burcu

Gök kubbede akrep takımyıldızı olarak bilinen gruba bakıldığında Hercules ile birlikte cehennemin üç başlı bekçi köpeği olan Cerberus’un orada görüldüğüne inanılır.

Sırf bu ipucu bile akrep burcunun ne kadar zor bir karakter taşıdığı hakkında fikir verebilir. Tarot kartlarında sürekli ölüm ile birlikte anılan bu burç ismini taşıdığı hayvanın bütün özelliklerini bir şekilde içinde saklıyor gibidir.

Akrep burcu insanları duygularını belli etmeyen ama güçlü hisler yaşayan, cinsel açıdan doğal cazibeye sahip, kindar, alaycı, benmerkezci, düşünme kabiliyeti yüksek, unutmayan insanlardır. Ve söylemek gerekir ki kırıldıkları zaman da akrep gibi sokarlar. Fakat bütün bu sert mizacın yanında akrepler çok iyi ve sadık birer dost olurlar. Yeter ki size inansınlar. Bu burcun kadınları kıskanç, erkekleri aşırı sahiplenicidir.

İkisi de son kararlarını verince ömür boyu sadakat ararlar. Yıldız falı yorumcuları akrep burcu insanlarının bakışlardan bile belli olacağını söylüyor.

O, Scorpio’dur

Scorpion olarak bilinen takımyıldız Latince’de de Scorpio olarak geçer. Sembolünü ise nasıl çizilirse çizilsin hemen farkına varabilirsiniz, klasik akrep görünümlüdür, bacakları ve kuyruğu her daim kendini belli eder. Doğal olarak akla karanlıkları, gölgeleri ve gizemi getirir.

Akrep takımyıldızının en parlak yıldızı kırmızımsı rengiyle Antares’tir ve akrebin kalbi olarak kabul edilir. Kırmızı oluşu akla sıcak bir yıldız olduğunu getirmesin. Bu renk yıldızlar evrenin en soğuk gök cisimleridir.

Akrep burçlarının belirgin bir göz şekli vardır. Genelde esmer olan bu kişileri tanımak zor değildir. Karanlık yönleriyle de dikkat çeken akrep burçları, birçok kişi için kötücül gezegenlerin etkisini içinde barındırmaktadır. Yani akrep burcu ve diğer bir kötücül gezegen yönetiminde olan oğlak burcu bu düşünce yapısını destekleyen kişilikler ortaya çıkarmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu