Yaşam

  Anne terliğinin inanılmaz hafifliği

Anne terliğinin inanılmaz hafifliği

12.ci uyarı-Erkut, bak bir daha söylemi cem in oradan aşağı.(Erkut’a göre annesi, en az 35 kere daha söyleyecektir)
15.uyarı-Erkut kime diyorum ben!( Erkut üstüne alınmamakta ısrarlıdır)
23.uyarı-Allahım! Hayattan bezdirdin beni çocuk kime çektin bilmem ki! (Bu konuda Erkut’unda hiçbir fikri yoktur)
29.uyarı-Akşam baban gelsin hepsini anlatı cam bak gör sen!(Erkut bu tehditlerin asılsız olduğunu bilmektedir. Çünkü annesi hiçbir zaman babasına şikâyet etmemiştir)
Son kesin uyarı -Sana oradan in demedim mi ben! Sabrın sonu, fiili eyleme geçiş, Dünyanın en tehlikeli ateşsiz silahı ,anne terliğinin, devreye girişi ve hedefe  fırlatılışı.
-Cıuuuuuvvvvvvvv
-Şlaaap! Terlik tabanının, yine sıfır hatayla, Erkut’un alnına yapışması. Erkut’un kısa süreli galaksi gezisi, yıldızlara yakından bakması ve kendisine ne olduğunu anlamaya çalışması. Yerdeki terliği görünce kısa süreli akıllanması.
Çocukluğumuzda, hemen hepimizin başına gelen bir olaydır anne terliği. Bu öylesine etkili bir silahtır ki saatlerdir yaptığımız şımarıklarla, sinirlerini komaya soktuğumuz annemizin son başvurduğu çaredir. Hemen her anne, anne terliği kullanmayı bilir ve bu konuda uzmandır. Sanırım bu konuda anneler bir yerde, ciddi bir eğitim alıyorlar ama söylemiyorlar. Bütün annelerin kadim bir sırrıdır bu. Yoksa menzil ne olursa olsun, nişan aldığı yere hatasız yapıştırır o terliğin tabanını bir an ^^Allah’ım sana geliyorum^^ olursun. Hayır, birde sana yaptırırlar doldur boşaltı. Bir daha gerektiğinde kullanılmak üzere sana taşıttırırlar cephaneyi ^^Çabuk geri getir o terliği bana!^^İşin en acı yanıda budur.
Anne terliği. Hiç yemedim diyen yalan söyler. Ama ölçülüdür. Canını ne kadar yakması gerektiğini iyi bilir. Terliğin barutunu ona göre doldurur. Çünkü her şeyden önce o bir annedir merhametlidir. Terliği sen yersin ama onunda canı yanar. Pişman olursun, ama etkisi çabuk geçer. Aklının bir köşesinde kalan tamamlayamadığın yaramazlıklara kısa süreli bir moladan başka bir şey değildir anne terliği.
-Erkut! Çocuğum bak in oradan düşeceksin! Ay yy ömrümü yedi bu çocuk…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu