Yaşam

Banka Kartı Kaç Günde Gelir?

Banka kartı teslim süresi artık banka müşterileri için büyük sorun oluşturmaya başladı. Çünkü her geçen gün artan banka kartı kullanıcı sayısı ve bankaların kart taşımaya yetkili birkaç kurye ile çalışması yoğunluğa neden oluyor. Buna bir de olumsuz hava koşulları ve terör gibi faktörler de eklenince ortaya mağdur bir müşteri profili çıkıyor.

Günümüzde bankalar ile çalışan yüz binlerce kişi, banka kartının kendisine henüz teslim edilmediğinden şikâyetçi. Ülkemizdeki bankalar kart taşımaya yetkili olan birkaç kurye firması ile çalışmakta. Bu da doğrudan müşteriyi etkileyen bir faktör oluyor.

Genel Kart Teslim Süresi

Banka kartları, eğer herhangi bir sorun oluşmaz ise basımından itibaren 1 – 2 hafta içinde adrese teslim ediliyor. Banka basım süreci genellikle 1 – 2 gün arası değişiyor. Yani müşteri banka kartı talep ettikten birkaç gün sonra kart kuryeye verilmiş oluyor.

Banka kartının teslimi kartın gideceği noktaya göre değişiklik gösteriyor. Yani banka kartları genellikle İstanbul’da basıldığı için, İstanbul içine daha kısa sürede teslim ediliyor. Ancak Van, Iğdır, Kars, Hatay gibi noktalar için teslim süreci 2 hafta ve üzerini bulabiliyor.

Hızlandırmak İçin Ne Yapılabilir?

Banka kartına acil ihtiyacı olan kişilerin, ilgili bankanın çağrı merkezi ile görüşmesi gerekiyor. Çağrı merkezleri bu aşamada kurye ile irtibata geçerek, kartın olabilecek en erken vakitte teslim olmasını iletecektir.

Kartı daha hızlı almanın bir diğer yolu ise kartı en yakın şubeye istemektir. Çünkü kuryeler müşteri adreslerini ararken vakit kaybedebilirler. Ancak banka şubeleri belli noktalarda bulunduğu için daha eken teslimat sağlanır. Ancak banka kartı hızlı teslimatı için seçilecek şube, kart ile aynı bankanın herhangi bir şubesi olmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu