Sağlık

Bel Fıtığında Uygulanan Cerrahi Müdahaleler Riskli Mi?

Bel Fıtığında Uygulanan Cerrahi Müdahaleler Riskli Mi? Her ameliyatın kendine göre belirli riskleri bulunmaktadır. Bel fıtığı ameliyatına bakıldığında bu ameliyat da kendi içerisinde birtakım riskleri barındırmaktadır. Bu nedenle eğer cerrahi müdahale gerekmiyor ise, ameliyatsız tedavi yöntemleri her zaman için önerilmektedir. Peki bel fıtığında uygulanan cerrahi müdahale riskleri nelerdir?

Bel Fıtığında Uygulanan Cerrahi Müdahaleler Riskli Mi? Her ameliyat sonrası ilgili bölgede enfeksiyon kapma riski muhakkak vardır. Bunun dışında içeride meydana gelen kanama risklerini de barındırmaktadır. Çünkü bu cerrahi operasyonlar, mikro cerrahi alanına giren uygulamaları barındırmaktadır. Sinir kesileri ve sinirlerin devamlılığını sağlamak bu alanda önem arz etmektedir. Sinir, kas ve damarların devamlılığı kan akışının normal seyri açısından önemlidir. Bu riskler de her ameliyat gibi, düşükten yükseğe şeklinde ilerleme göstermektedir.

Ayrıca çalışma alanı sinirler olduğu için kesi sırasında sinir hasarı meydana gelmesi de bu cerrahi işlemlerin riskleri arasında yer almaktadır. Cerrahi müdahalelerde her zaman risk payı olsa da ülke genelinde bel fıtığı ameliyatları sıklıkla yapılmaktadır. Öyle ki hem ülke içerisinde hem de dışarıdan sağlık turizmi çevresinde bu alanda hasta kabulleri yapılır. Mikro cerrahi alanı ülkemizde çok gelişmiş özelliktedir. Bunda profesyonel ve uzman hekimlerin payı büyüktür.

Bel Fıtığında Cerrahi Müdahaleler Gerekli Mi

Bel fıtığı cerrahi müdahaleler hastalarda risk barındırması açısından endişeye neden olmaktadır. Peki bel fıtığı cerrahi müdahaleler gerekli midir? Her ameliyatın getirmiş olduğu birtakım riskler bulunabilmektedir. Özellikle buna bağlı olarak oluşturulmuş ve ameliyat hususunda da risklerin olduğu bir gerçektir. Ancak ülkemizde gelişen teknolojiler ve mikro cerrahi alanının getirdiği uzmanlık ile birlikte riskler yok denecek kadar az olmaya başlanmıştır. Öyle ki bu konuda ülkemiz sağlık turizmi ile birlikte dışarıdan bel fıtığı hastalarını tedavi etmeye de başlamıştır. Gerek fizik tedavi yöntemleri gerek enjeksiyon tedavisi gerekse cerrahi operasyonlar ile bu işlemler devam etmektedir. Ayrıca teknolojik imkanların gerekliliği ile de ameliyat sahasının profesyonel şekilde oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Bu sayede mikro cerrahide kullanılan materyaller kat ve kat büyüme oranı ile net ve rahat görüntüleme cihazlarıyla gerçekleşir. Bel fıtığı tedavisinde disk değişimi, lazer tedavisi ya da disk içinde kullanılan uygulamaların yapılma olasılığı da oldukça düşük bir paydır. Çünkü hekimler öncelikli olarak ameliyatsız tedavi yöntemlerine başvurmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu