Güzellik

Boyun Kırışıklıklarınızdan Kurtulmak Sandığınızdan Kolay

Boyun Kırışıklıklarınızdan Kurtulmak Sandığınızdan Daha Kolay! Boyun kırışıklığı ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan bir durumdur. Ancak birçok yöntemle boyun kırışıklığından kurtulmak artık mümkün.

Boyun Kırışıklıklarınızdan Kurtulmak Sandığınızdan Daha Kolay! Boyun kırışıklığı için ilk etapta çok yüksek olmayan bir yastık kullanabilirsiniz. Çok yüksek yastıklar boyun için kırışıklığa neden olabilir.

Boynu gün içinde geriye atmak ve birkaç defa masaj yapmak da uygulanabilir. Yapılan masaj ile boyunda mevcut olan kırışıklık sorunu anında giderilecektir.

Yüzme sporu da boyun kasları için çok etkili olmaktadır. Yüzme ile boyun gerilir. Böylece kırışıklık sorunu ortaya çıkmaz.

Her gün kullandığınız bir nemlendirici varsa bunu boyna da uygulayabilirsiniz. Boyun kırışıklığını önleme alanında nemlendirici boynun kuru olmasına ve büzüşmesine engel olur.

Boyna gün içinde aşağıdan yukarıya olacak şekilde masaj yapılabilir. Bunun için günde sadece birkaç dakikanın ayrılması yeterli olacaktır. Böylece boyun gerilip sıkılaşır.

Boyun İçin Maske Tarifleri

Maske ile de boynu kırışıklıktan kurtarmak artık mümkün. Gül yağı ile muzu karıştırıp koyu bir karışım elde edebilirsiniz. Bu koyu karışımı haftada 2 kez olacak şekilde uygulamanız yeterli olacaktır. Bu karışım ile boyun sıkılaşacaktır.

1 adet yumurta akını da boyna sürerek uygulayabilirsiniz. Bunun için akını sarısından ayırmak gerekir. Tıpkı masaj yolu ile günde 20 dakika olacak şekilde sürebilirsiniz.

2 yemek kaşığı maden suyu ile bir çay kaşığı bebek pudrasını karıştırıp bir karışım elde edebilirsiniz. Boyun maskesi için özellikle bu karışım çok sık kullanılır. Bu maskeyi haftada 1 kez ve yaklaşık 10 dakika olacak şekilde boyna sürmeniz yeterli olacaktır.

Bir miktar zeytin yağı ile bir tutam deniz tuzunu karıştırıp bir karışım elde edebilirsiniz. Bu karışımı da günde 15 dakika olacak şekilde boyna uygulamanız gerekir. Kısa süre içinde karışım etkisini göstermeye başlayacaktır.

Bir yemek kaşığı gliserin ile bir yemek kaşığı balı karıştırıp gece yatmadan önce boyna sürebilirsiniz. Sabah kalktıktan sonra da boynu yıkayıp temizleyebilirsiniz. Oldukça etkili ve işlevsel bir karışımdır. Etkili boyun maskesi olarak bu maske kısa süre içinde mevcut olan kırışıklıkları önler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu