Güzellik

Bulaşan Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Tırnaklarınızı bakımlı ve güzel göstermek için kullandığınız ojeler, dikkatli kullanılmadığı takdirde etrafa bulaşarak çıkması zor lekeler oluşturabilir. Oje lekesi her ne kadar inatçı ve çıkması zor bir leke olarak görünse de, doğru teknik ile oje lekesini çıkarabilirsiniz. Sizin ile paylaşacağımız oje çıkarma yöntemleri ile oje lekesini çıkarabilirsiniz.

Oje Çıkarıcı ve Aseton İle Oje Lekelerinden Kurtulun

Oje lekesini çıkarmak için oje çıkarıcı ve aseton kullanabilirsiniz. Bunun için oje çıkarıcı ve asetonu doğru miktarda ve doğru teknik ile kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek oje lekesini çıkarabilirsiniz:

  1. Beyaz renkli temiz bir bez edinin. Renkli bir bez kullanmanız halinde aseton ile etkileşen renk, oje lekesi bulaşan eşyanızın daha kötü bir hal almasına neden olabilir.
  2. Eşyanızın ya da giysinizin görünmeyen bir kısmını bulun ve ters çevirerek asetonu ya da oje çıkarıcıyı kumaşın üzerine uygulayarak kumaşa zarar verip vermediğini gözlemleyin. Eğer eşya çok hassas bir kumaştan yapıldıysa aseton lekeyi çıkarsa da giysinizi kullanılamayacak hale getirebilir.
  3. Eşyanızın oje lekesi bulunan kısmının arka tarafına temiz kalın bir kağıt havlu ya da beyaz bir bez yerleştirin.
  4. Aseton ya da oje çıkarıcı ile oje lekesini çıkarmak için ıslattığınız bez ya da pamuğu ojenin bulaştığı yere hafifçe bastırın. Bu işlem sırasında kesinlikle pamuk ya da bez ile ovalama yapmayın; oje lekesinin yayılmasına neden olabilirsiniz.
  5. Bu işlemi pek çok kez tekrarlayarak kıyafetten oje lekesinin çıkmasını sağlayın.
  6. Lekenin çıkmasının ardından kıyafetinizi aseton ya da oje çıkarıcının kurumasına izin vermeden makinede yıkayın.

Bu adımları takip ederek oje lekesi çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yıkama programını kıyafetinizin türüne göre seçmeyi unutmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu