Dekorasyon

DEKORASYONDA SUKULENT MODASI

unnamed1

Hayatımıza büyük bir hızla giren sukulentler şimdilerde de moda ikonu haline dönüştü. Evlerde,bahçelerde ve hatta düğünlerde bile karşımıza çıkan sukulentler, dekorasyonun yeni vazgeçilmezlerinden biri. Peki sukulentleri neden bu kadar popüler oldu?
Öncelikle yüzlerce türüyle gözlerimizi kamaştıran sukulentler, bakımı çok kolay olduğu için herkes tarafından kolaylıkla yetiştirilebiliyor. Sukulentler yaprak dökmediği için de evin her köşesinde gönül rahatlığıyla yetiştirilebiliyor.Çok az bir toprakla bile küçük bir kahve fincanında bile yaşayabiliyor. Ayrıca,sukulent teraryumları evinizde dekoratif ve minimalist bir bahçe yaratmanızı sağlıyor.
Örneğin; sehpa veya dresuar gibi ev eşyalarına bir sukulent akvaryumu ekleyerek hem işlevsel hem de göz zevkinizi okşayacak objeler yaratabiliyorsunuz.Dekorasyonunuza da vintage bir stili entegre etmiş oluyorsunuz.
Bahçeli bir eviniz varsa bahçenizde girişe ve kenarlara çokça sukulent dikerek hoş bir hava yaratabilirsiniz.
Salonlarda veya oturma odalarında da sehpa,masa veya raflarda dekoratif olarakta kullanılabilen sukulentler, dekorasyonda olmazsa olmazlar haline gelmişken sizlerde evinizde sukulentlere yer açın

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu