Güzellik

Doğal Bir Diş Beyazlatma Yöntemi

 

Doğal Bir Diş Beyazlatma Yöntemi

Dişleri çok beyaz olmayan kişilerin en büyük özlemi kuşkusuz beyaz dişlere sahip olmaktır. Bunun için kimyasal ürünleri kullanıp, ufak bir operasyon geçirmek bile göze alınır. Ancak bunlara gerek kalmadan doğal bir yolla dişlerinizi beyazlatabilirsiniz belki… O zaman şimdi vereceğimiz tarifi dikkatle uygulayın:

Malzeme listesi

1 çorba kaşığı karbonat

3 4 damla oksijenli su

Not: Karışımın tadı pek hoş gelmeyebilir. Bu nedenle taze naneden yardım alarak karışımın tadını daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Birkaç yaprak taze naneyi robottan geçirerek karışımda kullanabiliriniz.

 

Yapımı

Söylediğimiz malzemeleri güzelce karıştırın.

Kullanımı

Karışımın içine çok az diş macununuzla karıştırın ve fazla bastırmadan dişlerinizi fırçalayın. Oksijenli su yerine normal su kullanılmaz çünkü karbonat tanecikleri diş minesini çizebilmektedir ve oksijenli su karbonatı çözdürür. Karışımı diğer diş macunları gibi kullanmamak gerekir. Haftada bir kez yeterli olacaktır. Kalan karışımı buzdolabında saklayabilirsiniz. Ayrıca oksijenli su yerine limon suyu ve karbonatla da aynı karışımı hazırlayabilirsiniz. Limonun da doğal yolla diş beyazlatma özelliği mevcuttur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu