Güzellik

En Çok Görülen Saç Derisi Problemleri

 

En Çok Görülen Saç Derisi Problemleri

Günümüzde birçok insanın sorunu haline gelen ve çoğu kişilerin bundan şikayet ve rahatsızlık duyduğu bir sorundan bahsedeceğiz saçımız bizden bir parça adeta güzellik açısından en ön planlarda yer alan ve bakımı da hayli zor olan mevsim geçişlerinde dökülen, bazı aylarda çok çabuk yağlanan stresimizden bile etkilenen saç derisi sorunlarına bugün çözümler üretilmektedir. Ama eğer ki diyorsanız biz doğal zahmetsiz hem de çokça para harcamadan evimizde olan şeylerle bile bu bakımı halletmek ve en güzel sonuçları almak istiyoruz buda bizden alacağınız bilgilerle çok kolay ve pratik bir şekilde saç bakımınızı yapabilirsiniz.

Saç Deriniz Hangi Sorunu Yaşıyor?

Saç derisinde ilk önce sorunu bilmek lazım. Örneğin kaşıntılı saç derileri, dökülen yıpranmış bakımsız saç derileri ve çok çabuk yağlanan sac derisine sahipseniz bu yazı tam sizlik. Ama bazı saç derileri sorunları strese bağlıdır birçoğu ise hava değişimi mevsimsel geçişler düzensiz bakım veya yanlış bakımlar yüzünden kaş yapayım derken göz çıkartabiliyorsunuz. Bazı saç derisi özellikle egzama ve sulu ve egzama kaşıntılı döküntülü yaralar oluşabiliyor bizde bunları önlemeniz acısından size masrafsız ve pratik tavsiyelerde bulunacağız. Bu tavsiyelerimize harfiyen uyduğunuz taktirde bu sorundan kurtulacaksınız.

Sorun Tiplerine Göre Saç Derisine Çözümler

Egzamalı, sulu ve kaşıntılı saç derisi:  Bu saç derisi hastalığı içeriden oluşan bir ciğer rahatsızlığından kaynaklanabilir.  Bunun için kanınızı temizleyen doğa mucizesi enginar sizin için hayat kurtarıcısıdır. Çok güzel bir şekilde ciğerinizi temizler ve toksinlerden arındırır. Bunu mutlaka şifa nihayetinde de olsa kendiniz için yemelisiniz. Hele de egzama hastalığınız var ise birebirdir ister yemeğini yapın ister kaynatıp suyunu için ister salatasını kendinize göre hangisini uygun görüyorsanız tüketin. Egzamanızın ve birçok daha deri rahatsızlığınızın kısa sürede düzeleceğini göreceksiniz

Mevsimsel geçişlerdeki saç derisi rahatsızlığı: İlkbahar da havada oluşan polenler, arabanın arka egzozundan çıkan pis dumanlar,  parfümler ve özellikle saçımıza direk temas ettirdiğimiz bu kimyasallar saçımızı tamamı ile yıpratabiliyor. Düzenli yıkamak bitkisel şampuanlar kullanmak en önemli tavsiyelerdir. Çünkü birçok piyasa ürünü olan kimyasal şampuanlar saçımıza çok daha fazla zarar verip döküyor. Buda yeni saç derisi sorunlarına yelken açtırıyor ama birçoğumuz alıştığımız için saçımızı alıştırdığımız için kimyasal şampuanlar kullandığımızda içine koyacağınız bir yemek kaşığı çam terebentin yağı inanılmaz sonuçlar sağlayacaktır çünkü çam terebentin yağı kimyasalın zararlı maddelerini öldürür.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu