Sağlık

Günde 10 Bin Atarak Kendinizi Koruyun

Hareket etmenin en kolay ve ucuz hali adım atmak olarak karşımıza çıkar. Siz de günde 10 bin adım atarak hastalıklardan korunabilirsiniz.

Günde 10 Bin Adım Atmanın Önemi

Hareketsiz yaşam sorununu ortadan kaldırma noktasında uzmanlar 10 bin adım atmanın öneminden bahseder. Günümüzün en önemli sorunları arasında insanların artık hareket edememesidir. Değişen yaşam koşulları bu sorunu ortaya çıkarmıştır. Artık sürekli olarak masa başı çalışan insanlar; azami hareketle tüm günü idare eder. Sağlıksız bir şekilde tüketilen besinler de buna eklenince kilo almak kaçınılmaz bir hal alır.

İnsanların kilo almasında en önemli etmenlerin başında bu hareketsiz yaşam gelir. Ayrıca kilo almaya bağlı olarak da insanların sağlıkları da bozulur. Bu nedenle de uzmanlar hareketli bir yaşamı destekler. Günde 10 bin adım atarak kendinizi koruyun sloganı ile insanları hareket etmeye yönlendirmeye çalışır.

Günde 10 Bin Adım Atmanın Faydaları

Günde 10 bin adım atmak öncelikle kişileri depresyondan uzaklaştırmayı sağlar. Yapılan çalışmalara göre düzenli olarak spor yapan insanların depresyon ile karşılaşma olasılığı çok daha düşüktür. Çünkü hareket etmek sadece iyi bir görünüm elde etme noktasında kişilere yardımcı olmaz. Aynı zamanda ruh sağlığının korunması açısından da spor yapmak işe yarar. Siz de günde 10 bin adım atarak psikolojik olarak da son derece iyi bir ilerlemeye ulaşabilirsiniz.

Çağımızın en önemli sorunu olan obezite ile mücadele noktasında da 10 bin adım son derece önemlidir. Çocukluktan başlayarak hareketsiz bir yaşam obeziteye neden olur. Obezite sorunu olan kişilerin de kalp krizi, felç ya da inme gibi sorunlar ile karşılaşması artış gösterir. Bu şekilde bir durum ile karşı karşıya kalmamak için insanlar 10 bin adımının önemi konusunda bilinçlendirilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu