Sağlık

Günde Bir Paket Sigara Dahi Kalp Krizi Riskini Artırıyor

Sigara kullananlar kullanmayanlara oranla kalp krizi riski oranına daha yüksek sahiptir. Pek çok kişi sigara kullanımı nedeni ile hastalıklar ile karşı karşıya kalır. Sigara kullananlar için neredeyse tüm hastalıklara yakalanma riski çok daha fazladır.

Sigara içerisinde pek çok zararlı madde bulunur. Özellikle de ağır zehirli maddeler nedeni ile kalp sağlığı son derece olumsuz etkilenir. Kalp krizi riski de sigara kullananlarda çok daha fazladır. Bu tür sorunların yaşanmaması için de sigara içme davranışından tamamen kurtulmak gerekir. Ancak bu sayede sağlıklı bir hayat sağlanır.

Sigara İçenler Kalp Hastası

Kalp hastalığına yakalanma oranları incelendiğinde sigara kullanan kişilerde bu oran çok daha fazladır. Sigara kullanan kişiler de kalp krizi daha sık görülür. Sigara bırakmak için pek çok yöntemin insanlara sunulmasının asıl sebebi de budur. Sigara nedeni ile insanların sağlıklı yaşamları da bu durumdan etkilenir.

İnsanlar genellikle hastalıkların çok sigara içenler tarafından karşılaşıldığını düşünür. Oysa sigara içmenin sayısı, hastalıklara yakalanma oranında önemli bir etki oluşturmaz. Bir sigara içenlerin de aynı diğerleri gibi kalp hastalığı yakalanma oranı yüksektir.

Bir Sigara İçmek Bile Bağımlılığa Neden Olur

Sigara bağımlılığı nedeni ile insanlar sigara bırakma konusunda zorluk yaşar. Hastalık riski taşısa bile sigara kullanımından vazgeçmek istemezler. Bu nedenle de pek çok hastalık ile sürekli olarak mücadele eder. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya gelmemek için sigarayı az içilse de bırakmak gerekir.

Bir sigara içenler kendilerini sigara bağımlısı olarak değerlendirmez. Oysa günde bir adet sigara içenler zaman içerisinde bu sayıyı arttırır. Sigara bağımlılığı nedeni ile hastalıklara yakalanmak bir sigara içenleri bile etkisi altına alır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu