Gebelik

Hamilelik Dönemi Çatlakları Nasıl Önlenir?

Hamilelik döneminde oluşabilecek hamilelik çatlakları etkili yöntemler sayesinde kalıcı bir hale gelmeden uzak tutulur.

Hamilelik Dönemi Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Kadınlar için hamilelik dönemi son derece özel bir dönemdir. Bu özel dönemde kadınların vücudunda pek çok değişikliklerde oluşur. Kadınlar için hamilelik ne kadar özel olsa da bebeğin büyümesi ile birlikte fiziksel anlamda bir takım sorunların da ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için de gerekli önlemleri alır.

Kadınların hamilelik döneminde rahatsız olduğu durumların başında çatlaklar gelir. Bebeğin anne karnında büyümesi ile birlikte çatlak oluşumu da başlar. Özellikle ilk üç aydan sonra annelerin büyük çoğunluğu çatlaklar ile mücadele etmek ister. Çünkü bebeğin doğumu ile birlikte oluşan çatlak görüntüsünde artış olur. Bu nedenle de henüz hamile iken yapılacak uygulamalar ile kolay bir şekilde çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Çatlak Kremleri Kullanın

Anne adayları için özel olarak üretilen çatlak kremleri sayesinde çatlak oluşumundan henüz başlamadan kurtulabilirsiniz. Hamilelik dönemi çatlakları nasıl önlenir sorusuna piyasadaki kremler en doğru cevap olur. Hamileliğin ilk üç ayında bu kremlerin kullanımı önerilmez. Ancak dördüncü aydan sonra istenilen çatlak kremi kullanılır. Bu sayede de çatlaklar henüz tam anlamı ile oluşmadan gerekli önlemler alınmış olur.

Doğal Yağlar Kullanın

Anne adaylarının bir kısmı tıbbi ilaçları ve kremleri hamilelik dönemi boyunca kullanmak istemez. Bu kişilerin tercihi genellikle bitkisel ürünlerdir. Bitkisel yağlar sayesinde de çatlak oluşumu ortadan kalkar. Avokado yağı ve badem yağını hamileliğin ilk ayından başlayarak düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu düzenli kullanım sayesinde de hamileliğe bağlı olarak oluşan çatlaklar henüz ortaya çıkmadan önlenmiş olur. Ayrıca bebe yağı ya da vazelin de çatlakların önlenmesi konusunda anne adaylarına yardım eder.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu