Gebelik

Hamilelikte Bulantı Nasıl Daha Çabuk Geçer

Hamilelikte Bulantı

Hamilelikte başınıza gelen sorunlardan biri de mide bulantıdır. Bu bulantılar ne yazık ki dayanılmaz bir hal aldığında çekilmez olur. Anne adayı ise bebeğine beslediği sevgiyle ve onu kucağına almanın heyecanıyla bu bulantılara dayanabilmektedir ama hamilelik en çok dayanılmaz bulantılarla geçer. Bu yaşanan mide bulantılarının şiddeti ve sıklığı kişiden kişiye göre de değişmektedir. Bulantıların tam nedeni de kesin olarak bilinmemektedir.Hamilelikte artan bazı hormonlar ve fiziki değişiklikler bulantıların nedeni olarak bilinmektedir. Her türlü yaşanan mide bulantısı kesinlikle dayanılmazdır.
Yaşanan mide bulantısını önlemek için bazı çözümler bulunmaktadır.Öncelikle bu bulantılar sabahları görüldüğünde,evvela kraker yiyerek ve uyandıktan anca 15 dakika sonra  yataktan kalkarak yaşanan bulantıyı önlemiş olursunuz.Yemek yedikten sonra da hemen uyumayın.
Azar azar ve sık sık yemek yiyin.Midenizin boş kalmamasını sağlayın.İstediğiniz veya sevdiğiniz yemeği yiyin ama fazla baharatlı ve aşırı yağlı yiyeceklerden mutlaka kaçının.
Hamilelikte en çok ihtiyacınız olan tek şey sıvı olarak sudur. Suyu ise asla tek seferde büyük bardaklarla içmek yerine,daha az ve sık içmeniz tavsiye edilmektedir. Bir seferde içtiğiniz ve çok miktarda olan su hem midenizi rahatsız edecek şekilde şişkinlik yapar hem de hemen midenizi bulandırır. Ayrıca mide bulantısı rahatsızlığınızın önüne geçmek için,bol bol da temiz hava alın.Midenizin rahatsızlığını bastırmak için de tuzlu krakerler,tuzlu çerezler,mantar çorbası,ekmek ve yoğurt tüketebilirsiniz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu