Gebelik

İlişki Sonrası Akıntı Olması Hamilelik Belirtisi Mi?

İlişki Sonrası Akıntı Olması Hamilelik Belirtisi Mi? Hamilelik durumlarında vücut birçok uyarıcı işaretler verir. Bizde yazımızda ilişki sonrası akıntı olması hamilelik belirtisi mi başlıklı konuyu ele alacağız.

İlişki sonrası akıntı olması hamilelik belirtisi mi pek çok kadın bu sorunun cevabını merak eder. Hamilelik durumlarında vücudun verdiği sinyaller doğru tespit edilirse netleştirmek daha kolaydır. Bu yüzden normalden farklı gelişmeleri takip edip dikkate almakta fayda vardır. O zaman bizde vücutta yaşanan farklı tepkilerden biri olan ilişkiden sonra beyaz akıntı hamilelik belirtisi mi bu konuyu yazımızda ele alalım. Fakat bundan önce vajinal akıntılar başlığını ele alalım.

Vajinal Akıntılar

Kadın sağlığında önemli bir görevi olan vajinal akıntıların birçok işlevi vardır. Öncelikle vajinal akıntılar üreme organlarının temizlenmesini sağlar. Çoğunluğun bildiğinin aksine bu durum olması gereken sağlıklı bir süreçtir. Fakat bu akıntılara kaşınma yada üreme organında beyaz benekler olması durumunda enfeksiyon yada mantar şüphesiyle yaklaşılmalıdır.

Vajinal akıntılar üreme organlarını temizlemesinin yanı sıra yumurtlamadan sonra beyaz akıntı şekilde de sıklıkla karşılaşılır. Adet döngüsünün farklı aşamalarında da bu beyaz sıvılar kalın yada kremsi şekliyle görülür.

Akıntıların bir diğer oluşum sebeplerinden biride cinsel olarak uyarıldığında üreme organın buna verdiği tepkiyle ortaya çıkar.

İlişkiden Sonra Beyaz Akıntı Hamilelik Belirtisi mi

Vajinal akıntılar kadınların üreme sağlığında birçok yerde karşılaşılır. Bunlardan biride cinsel ilişki sonrası beyaz ve kremsi akıntıların görülmesidir. Bu akıntılar geneli cinsel uyarılmayla beraber cinsel birliktelikten sonra da devam edebilmektedir. Bunun yanında hamilelik belirtisi olarak da yorumlamak yanlış olmaz.

İlişki sonrası görülen akıntılar bir anlamda hamilelik hakkında ipucu verebilir. Çünkü hamileliğin ilk aylarında hormonların salgılanması sonucu sıklıkla beyaz akıntılar oluşur. Cinsel ilişki sonrası yaşanan vajinal akıntılarda bunlardan biridir. Fakat bu durum tek başına yeterli değildir.

Cinsel ilişki sonrası görülen beyaz akıntıların miktarının artması yanında farklı birtakım belirtilerle beraber gebelik hakkında fikir edinebilir. Kasıklarda ağrı, adet gecikmesi ve beyaz akıntı durumlarının eş zamanlı görülmesi hamilelik şüphelerindendir. Bundan sonra ise hamilelik testiyle kesinleşir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu