Moda

Kıyafet Seçiminde Yapılan Hatalar Nelerdir?

 

Kıyafet Seçiminde Yapılan Hatalar Nelerdir?

Zaman zaman gözümüze kestirdiğimiz çoğu kıyafeti aldığımız olmuştur. İlk gördüğümüzde bize yakışacağını düşündüğümüz bu parçalar üzerimize giydiğimizde aynı güzelliği ile durmayabilir. Bu durumda aldığımız kıyafeti kullanmak zorunda kalabiliriz. Kıyafet seçiminde yaptığımız hatalar nedeniyle böyle mağduriyetler yaşamamak ve kıyafetlerimizin vücudumuza yakışması için dikkat etmemiz gereken noktaları sizler için hazırladık…

Hangi Yanlışları Yapıyoruz?

  • Renk uyumunu sağlamak için çoğu zaman aynı tonlarda baştan ayağa kadar giyinebiliyoruz bu durum aslında uyumdan çok etrafımızdaki kişilerin gözlerini yoruyor. Bu nedenle göz yormayacak renkler seçmek çok önemli. Aynı tonlar yerine birkaç renkten uyumlu kombinler oluşturulabilir.
  • Her kıyafetinizin desenli olması ve hepsinin bir araya gelmesi oldukça sakıncalıdır. Eğer desenli bir parçanız varsa diğer kıyafetleri sade renklerden seçmelisiniz.
  • Kalçalarınız genişse pileli eteklerden ve bol eteklerden uzak durmalısınız. Bu sizin daha büyük basenleriniz var gibi durmasına neden olacaktır.
  • Göğüsleri büyük olan bayanların da üstlerine kıyafet seçerken tek renk kullanmaları daha küçük göğüslerinin olmasını sağlayacaktır.
  • Pileli ve ya bol etek türlerinin üzerine tunik ve ya uzun kıyafetler giymek kötü bir görüntüye neden olur.
  • Esmer tenliyseniz teninizle uyumlu olan koyu renkler yerine açık renk tonları tercih etmek daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.
  • Kendi beden ölçülerinizden küçük ve ya büyük ölçülerde kıyafet seçmeniz sizin için büyük bir kıyafet seçimi hatası olur.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu