Güzellik

MAKYAJ HİLELERİ

Makyaj Hileleri

Makyajla nasıl daha genç görünürüz?  Çizgileri kapatmak için dikkat edilecek hususlar nelerdir? Göz büyütmenin sırları vs. hepsi bayanlar için önem taşıyan ve uygulanan unsurlar olmasına rağmen, bilinçsizce yapılan hileler görüntüyü bozmaktadır.

Kişi makyaja ilk önce cildini temizlemekle başlamalı, bu adım asla atlanmamalıdır.  Cildiniz kuru bir cilt ise, tüm yüze nemlendirici sürüp bir süre beklenmeli, sonra kapatıcı olarak toz ürünlerden ziyade kremsi ürünler tercih edilmelidir.. Kuru cilde direk uygulanan toz pudra, çizgilerin belirgin olmasına yol açacaktır. Her zaman için hafif ve pastel renklerle yapılan makyaj cildi daha saf, gözleri daha canlı ve parlak gösterecektir.

Daha büyük ve canlı gözler için, unutmamanız gereken bir noktada kirpik kıvırma aletidir. Doğru şekilde kullanılan bu alet,  kıvrık kirpiklere uygulanan rimel ve pastel tonlarda kullanılan far gözlerinizdeki canlılığı, parlaklığı ve iri bir göze sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kapatıcınızı alırken deneyerek, teninize uygun fazla koyu olmayan tonları tercih ediniz.

Rimel alırken, kirpiklerinizi ağırlaştıran maskara yerine uzatan maskaraları tercih ediniz.

Göz kalemi kullanırken, çekilen çizgi üzerinden pamukla geçerseniz buğulu bir göze sahip olup,  gözü de kalıplaştırmamış olursunuz. Göz kaleminizi ince olarak sürmeye başlayıp, gözün  ortasından kalınlaştırarak dışa kadar sürmenizde göze irilik katacaktır.

Dudağınızın daha dolgun görünmesi için koyu renklerden kaçınınız. Dudak kalemini biraz dışardan çizerek üzerinden keskin çizgiyi yok edip, dudağınıza pastel bir renk uygularsanız isteğinize kavuşursunuz.

Son olarak, yaptığınız makyajı tonikle temizlemeden yatmayınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu