Dekorasyon

Ortamlarınızı Genişletecek Duvar Renk Önerileri

Ortamlarınızı Genişletecek Duvar Renkleri sizler için araştırdık. Bulunulan ortamların durumu insanların ruh hallerine de etki etmektedir. Bizde yazımızda ortamlarınızı genişletecek duvar renk önerilerini ele alacağız.

Ortamlarınızı genişletecek duvar renkleri ile yaşamınız daha katlanır bir duruma gelecektir. Kuşkusuz bulunan ortamın havası pek çoğumuzu etkiler. Bu yüzden yaşam alanlarının da iç açıcı olması ruh haline etki edecektir. Bizde yazımızda ortamlarınızı genişletecek duvar renkleri neler, bu renkler nasıl kullanılır bunları ele alacağız.

Ortamları Genişletecek Duvar Renk Önerileri Nelerdir?

Yaşadığınız ortamı değiştirmek her zaman pek mümkün olmuyor. Bu ortamlar eviniz, iş yeriniz olabilir. Ortamı değiştiremeseniz mekanda ve renklerde yapacağınız küçük dokunuşlarla bu soruna çare bulabilirsiniz. Özellikle basık, güneş almayan mekanlar için duvar renklerini değiştirmeniz bu ortamları daha ferah gösterecektir. Pek çok dekorasyon işlemlerinde de mekanı geniş göstermesi adına açık renkler her zaman tercih edilir. Odayı geniş gösteren boya renkleri ile çok fazla masrafa girmeden bu sorunu halledebilirsiniz. Peki bu renkler nelerdir bunlara bakalım.

Evi geniş göstermek adına duvar renkleri oldukça önemlidir. Özellikle kırık beyaz, açık bej, açık gri tonları en çok boyanan duvar renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında fildişi rengi, şampanya rengi de birçok alanın renklendirilmesinde kullanılmaktadır. Yaşanılan ortamın karanlık olması ve güneş almaması durumunda bu renkleri tercih ederek daha ferah ve iç açıcı mekanlara kavuşabilirsiniz. Son zamanlarda bu renklerden başka Alaçatı esintisiyle insanlar mavi tonları da tercih etmektedir. Buz mavisi rengiyle odanızda hem ferah hem de geniş bir etki yakalayabilirsiniz.

Ortamlarınızı Genişletecek Duvar Renklerini Nasıl Kullanmalısınız?

Duvar renkleriniz ortamınıza genişlik, ferahlık getirse de mekandaki diğer eşyaların uyumu da önemlidir. Kullanılan mobilyaların rengi, perdelerin rengi, koltukların rengi boyayacağınız duvar rengiyle uyumlu olması gerekir. Bunun için maliyetli olan mobilyaları en başından açık tonlarda seçmeniz her zaman yararınızadır. Evi ferah gösteren mobilya renkleri büyük bir yarar sağlar. Bunun yanında perde ve koltuklarınızda daha yumuşak tonlarla bu renk geçişlerini daha rahat yapabilirsiniz. Karanlık ve basık ortamların yanı sıra küçük odalarınızda da bu önerileri uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu