Güzellik

Perma Nedir?

Perma Nedir?

 

Perma saçların bigudi yardımıyla şekil almasının sağlandığı bir işlemdir. Eski şartlarda perma yapıldıktan sonra ısıtıcı olan makinede ekseriyetle 1 saat bekletilmesi gerekmekteydi. Günümüz şartlarınca uygulananperma ilaçları sayesinde en fazla 45 dakika sonrasında perma işlemigerçekleşmektedir. Eski yöntem saçların kurumasına ve zarar görmesine neden olmaktaydı. Yeni yöntemle daha sağlıklı bir hale bürünmektedir. Daha önceki zamanlarda perma sadece kıvırcık saç elde etmek için kullanılırken günümüzde fönün daha iyi tutması adına, maşanın daha kalıcı olmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Perma Türleri Nelerdir?

İki tip perma vardır. İlki iri dalgalı uygulanan permadır. Kullanımı oldukça yaygın ve kolay olan iri dalgalı perma, sonraki uygulamaları kaldırabilecek bir saç profili oluşmaktadır. Maşa uygulaması yapılabilir ya da daha da belirgin hale getirilen iri dalgalar kullanılabilir. İkinci perma çeşidi olarak da bonus saç tipinin elde edildiği daha ince bigudilerle elde edilen saç şeklidir. Saç telleri ince yapılı olan kadınlar daha çok bu modeli tercih etmelidir.

Perma Kimler Tarafından Uygulanmalıdır?

Perma işlemi oldukça profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde saçlarda yanmalara neden olabilir. Saç diplerinde kalıcı hasarlara neden olabilir. Aynı zamanda saçlarda elde edilmek istenen kıvrımlar konusunda başarısız sonuçlar elde edilebilir. Saçlar bir kadının aksesuarlarıdır. Bu yüzden oldukça dikkatli davranılması gerekmektedir. perma işlemi kalıcıdır ve yaptırılmadan iyi düşünülmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu