Güzellik

Saça Kaynak Yapımı

Saça Kaynak Yapımı

 

Saçınıza kaynak yaptırmak istiyorsanız öncelikle profesyonel kişilerce saç yapınızın analiz edilmesi gerekmektedir. Ancak ve ancak analiz sonrası saça kaynak yapılabilir. Örneğin ince tellere sahip bir saç yapısına sahipseniz keratin kaynak ya da mikro kaynak yapılmalıdır. Saç yapısı kalın telli olan kişiler ise boncuk kaynak ya da dikim kaynak yaptırmalıdır. Saç analizi kaynak için oldukça önemlidir. Yanlış kaynak tercihi saçlarda kopmalara neden olabilmektedir ve ana saçınızın zarar görmesine neden olabilmektedir.

Saçta Ne Kadar Kaynak Saç Kullanılmalıdır?

Saç analizi doğru yapıldıktan sonra kullanılacak sistem belirlenmelidir. Ardından istenilen uzunluk ve bunun doğrultusunda kullanılacak saç uzunluğu belirlenmelidir. Ana saçın yoğunluğu kaynak saçın miktarının belirlenmesinde oldukça önemlidir. Örneğin çene ile omuz arasındaki bir uzunluğa sahip saç bel hizasına kadar uzatılmak istenilirse ve bu saç ince telli bir saçsa bu durumda saça 150 – 200 adet keratin saç kaynağı kullanmak gerekebilir.

Doğru Yoğunluk Oluşturulmalıdır

Saça yapılacak olan kaynak şeklinin belirlenmesinin ardından saç yoğunluğu da belirlenir. Saçım uzun olsun ama yoğunluğu az olsun gibi bir yaklaşım oldukça sakıncalıdır. Yanlış uygulamalar sonrası kaynaklı saçta yapılacak olan kesim işlemleri saçta olumsuz görüntülerin çıkmasına neden olmaktadır. Yeterince yoğun olan ve doğru kesimlerin tercih edildiği kaynaklar her zaman daha sağlıklı bir görünüm yaratacaktır. Bu işlemler sonucunda kaynak 3-5 ay kullanılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu