Güzellik

Sivilcelere çözümler

Sivilcelere çözümler

Sindirim sisteminden tutun da, daha birçok hastalığa iyi gelen elmayı bu kez cildinize uygulamaya ne dersiniz?
Sivilcelere çözümler arasında bu yazımızda yeşil elma ve elma suyunu kullanabileceğiniz iyi ayrı pratik tarife yer vereceğiz.
Yeşil elmanın ciltte yaratacağı muhteşem etkiler sayesinde cildiniz ölü deriden kurtularak, yerini lekesiz, temiz ve daha parlak bir tene bırakacak.

 

Sivilcelere çözümler türeterek etrafınıza örnek olmak açısından, yeşil elma ile hazırlayacağınız tarifi paylaşabilirsiniz.
Ancak öncesinde sizin öğrenmenize vesile olmak için hemen malzemeleri ve hazırlanışı anlatıyoruz.

 

Elma maskesini hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, bildiğiniz gibi çabuk kararma gösteren bu meyveyi bir an önce kullanıma hazır hale getirmektir.
Bu nedenle elinizi çabuk tutarak ve oyalanmadan yeşil bir elmayı alıp ortadan böldükten ve çekirdeklerinden temizledikten sonra püre haline getirmeniz gerekmektedir.
Son olarak üzerine bir kaşık bal ekledikten sonra ise dolapta 10 dakika soğutmanız yeterli olacaktır.
Cildinize ilk uygulamada 10, sonrakilerde ise 15 dakika bekletmeniz halinde cildiniz tüm lekelerden ve sivilcelerden düzenli bir kullanım sonrasında arınacaktır.

 

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, elma suyu ile hazırlayacağınız diğer bir sivilce maskesinde yine bal ve süt kullanmanız gerekecektir.
Elmayı soyup püre haline getirdikten sonra suyunu süzmeniz ve üzerine diğer malzemeleri ekleyerek macun kıvamına gelene dek yoğurmanız gerekmektedir.
Tüm işlemler bitince yüzünüze sürüp, daha sonra ılık suyla temizlemeniz yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu