Teknoloji

Tablete Ramak Kala Samsung Note 5

Tablete Ramak Kala Samsung Note 5

Samsung‘un amiral gemilerinden birisi olan Samsung Note serisinin son telefonu Samsung Note 5 2015 Eylül ayında piyasada olacak. Merakla beklenen Samsung Note 5 üst seviye telefonlar arasında zirveye oturabilir. Samsung Galaxy S serilerine yakın bir telefon olacak olan Samsung Note 5 farklı olarak S pen kullanacak. Kullanıcıların çok sevdiği ve telefonla adeta simgeleşen S pen bir önceki modele göre geliştirilecek ve daha fazla özelliğe sahip olacak.

İşte Merakla Beklenen Özellikler
Samsung Note 5 4K Amoled ekrana sahip olacak fakat düşük bir ihtimal olarak 2K da olabilir. İşlemci olarak Exynos veya Qualcomm Snapdragon 810 işlemci kullanacak olan Samsung Note 5 13 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamerasıyla kamera alanında kullanıcıların beklentileri altında kalabilir. Fakat 3220 mAh batarya gücüne sahip Samsung Note 5 batarya alanında oldukça memnun edecek. Son dönemde çoğu üst seviye Samsung telefonda olduğu gibi 3 GB ram kullanacak.Ekranının 5.7 inç ve üzerinde olması beklenen Samsung Note 5 yine piyasanın en büyük ekrana sahip telefonu olabilir.

Ağır Bir Telefon Olacak
Oyun performansının oldukça iyi olması beklenen Samsung Note 5  ısınma sorunu yaşatmayacak ama diğer üst seviye telefonlardan ortalama 50 gram daha ağır olacak bunun sebebi ise Samsung Note 5 cep telefonunun büyük bir bataryasının olması.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu