Dekorasyon

Tamamlayıcı Dekorasyon Mobilyaları ve Kullanım Alanları

Tamamlayıcı Dekorasyon Mobilyaları ve Kullanım Alanları! Tamamlayıcı dekorasyon mobilyaları ev, ofis, işyeri gibi ortamlarda mekanın genel dizaynına şık dokunuşlar yapmak için kullanılır.

Tamamlayıcı Dekorasyon Mobilyaları ve Kullanım Alanları! Aydınlatma araç gereçleri, puflar, bench modelleri ve aynalar önemli tamamlayıcı dekorasyon ürünleri arasındadır.

Aydınlatma Ürünlerinin Dekorasyonda Kullanımı

Aydınlatma, mekanlar için son derece önemlidir. Mekanın şık tasarımı yeterli aydınlatma ile kendini gösterebilir. Aynı zamanda da aydınlatmanın doğal biçimde sağlanması, ferahlık etkisiyle bireylerin psikolojilerine olumlu etki yapar. Ortamlarda refah ve rahat bir atmosfer yaratmak, aynı zamanda da dekora şık bir dokunuş yapmak için aydınlatma ürünleri kullanılabilir.

Tamamlayıcı dekorasyon mobilyaları konusunda abajurlar önemli parçalardır. Şapkalı abajur modelleri koltuk takımları arasında sehpaların üzerinde çok şık durmaktadır. Aynı zamanda da okuma köşelerinde değişik modelleriyle ve mekan konseptine uygun abajur türleri tercih edilebilir.

Mekanlarda aydınlatma araçları içinde duvara monte edilen lambalar yani aplikler de sıklıkla kullanılır. Aplik modelleri çocuk odalarında da tercih edilen tasarımlardır. Çok farklı dizaynlarıyla mekan bütününe yayılmış, tasarım stiline uygun apliklerle ortamda hem aydınlatma hem de şıklık sağlanabilir.

Puf ya da Benchler

Puflar, oturma odası ya da yatak odalarında kullanımı rahat şık mobilyalardır. Bench modelleri genellikle geniş ortamlarda tercih edilse de puflar dar mekanlarda rahatlıkla kullanılır. Puf ya da benchler, odalarda eklektik stili yakalamak için de seçilebilir. Mekanın bütününe yayılan dekorasyon stilinin kontrastı bir tarzda puf veya benclerle farklı bir görünüm kazanılabilir. Bunun için modern bir dekorasyon dizaynına kilim desenli etnik bir puf, countrynin ağır dokusuna minimalist bench atılabilir.

Kürk dokulu puflar, çok sade mekanlara gösteriş katabilir. Deri benchler de modern tasarımlarda oldukça şık durmaktadır. Tek rengin hakim olduğu çok koyu ya da çok açık dekorla tamamlanmış odalara çarpıcı sarı, turuncu, kırmızı gibi dikkat çekici renklerle birkaç puf veya bench yerleştirilebilir.

Aynalar

Dar mekanları geniş gösteren, odalarda dekoratif olarak şık duran, banyoların da vazgeçilmez parçası aynalar; farklı modelleri ile ev konseptlerinin tamamlayıcı parçalardır. Islak mekanlarda ledli ayna modelleri, son yıllarda oldukça gözde tasarımlardır. Oturma odalarında galeri duvarlarında kullanılabileceği gibi antrelerde de farklı boyutlarda birkaç aynanın yerleştirilmesi koridorları hareketlendirir. Aynalar mutfak pencerelerinin karşısındaki duvarda kullanılırsa, ışığın kolay yayılmasını sağlayarak odaları mekanı ferah gösterir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu