Yaşam

Vücut Ağrılarına İyi Gelen Bitkiler

Bedenimizde stres, kaza sorasında alınan darbe, uygulamada yanlışı olan egzersiz gibi nedenler aslında ağrıya neden olur. Dolayısıyla bu nedenlerin bazen farkına varamayız. Almış olduğumuz ilaçlara takviye olarak bitkilerden destek alabiliriz. Ağrıya iyi gelen bitkiler bu açıdan sizin için doğal çözüm olacaktır.

Vücut Ağrılarına İyi Gelen Bitkiler
Vücut Ağrılarına İyi Gelen Bitkiler

Bedeninizde çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen ağrıya iyi gelen bitkiler ile kas yorgunluğunu azaltabileceğiniz gibi, çeşitli sağlık nedenleri ile geçmek bilmeyen ağrıların tedavisinde de başvuracağınız bu yöntemler aynı zamanda genel sağlığın korunmasında da etkin bir rol üstlenmektedir.

 

Hangi Bitki Hangi Ağrıya İyi Geliyor?

Çeşitli nedenlere bağlı olan ağrılara çözüm altında aşağıda birkaç önemli tavsiye yer almaktadır. Uygulaması kolay olan bu bitkiler ile sağlığınıza en kısa sürede tekrar kavuşabilirsiniz.

Bedeninizde oluşan morluklardan başlamak gerekirse; papatya, pelin otu ve güvercin ağacı kaynatılmak suretiyle içildiğinde zengin bir iksir hazırlayabilirsiniz kendinize. Kaynattığınız bu karışımı soğuduktan sonra morarmış bölgeye tertiplemek iyileşmeyi hızlandıracaktır.

Vücut Ağrılarına İyi Gelen Bitkiler
Vücut Ağrılarına İyi Gelen Bitkiler

Zerdeçal, kas ve eklem ağrıları için ideal bir bitkidir. İltihap azalmasına neden olan kurkimin maddesi zerdeçalda bol miktarda bulunur. Ağrıya iyi gelen bitkiler kapsamında bulunan zerdeçalı yemeklerinize katarak takviye yapabileceğiniz gibi, bu bitkiyi çay olarak da tüketebilirsiniz.

Anlık zamanlarda yaşayabileceğiniz gerilme ve kas spazmına iyi gelecek bitkiler ise; nane, biberiye, papatya yağı ve lavanta yağıdır. Ağrının bulunduğu bölgeye tatbik edilecek bu bitkiler kasların gevşemesine yardımcı olacaktır. İçinde kapsaisin bulunan kırmızıbiber ağrı olan bölgeye uyguladığınızda kan dolaşımının arttığı görülecektir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu