Sağlık

Yağ Oranınızı Ölçmek İçin Teknikler

Vücudumuzda bulunan yağ oranını ölçmek istediğinizde kullanabileceğiniz farklı teknikler bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle doğru tekneyi tercih etmeniz kısa süre içerisinde vücudunuzdaki ya oranı belirlemenize sağlamaktadır.

Gözlem İle Yağ Ölçmek

Basit bir yöntem kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği yağ oranını ölçmek için teknikler arasında gözlem yapmak etkilidir. Vücudunuzu iyi tanımanız ve gözlemlemeniz konuda etkili olmaktadır. Ya oranınızın hesaplanması için başarılı bir şekilde işlem yapmanızı sağlayacaktır.

Vücut Yağ Oranının Tartılması

Sürekli ağrı ile birlikte paralel bir ölçüm yapılması sağlanmaktadır. Özellikle vücudunuza verilecek olan çeşitli elektrik sinyalleri ve bunun yanı sıra akımı sayesinde yağ oranının ölçülmesi sağlanır. Diyetisyenler tarafından kullanılacak olan bu yöntem etkili olmaktadır. Profesyonel şekilde yapılacak olan incelemelerin ardından yağ oranı belirlenebilir.

Yağ Oranınızı Ölçmek İçin Teknikler 1Vücut Yağ Kaliperi

Her ne kadar zor olsa da özellikle hata payının düşük olması nedeniyle tercih edilen yöntemlerden biridir. Vücudunuzda yılın yoğun olduğu bölgelerde eliniz ile çekerek kaliperi içerisine yerleştirmeniz sayesinde uygulama yapılmaktadır. Bu sayede ölçüm işlemi başarılı bir şekilde tamamlanabilir.

Vücut Kitle İndeksi

Vücudumuzda bulunan yağ oranını hesaplamak istediğinizde özellikle en kolay yöntem olarak vücut kitle indeksi kullanılmaktadır. Boy ve kilo bilgilerinize göre yapılacak olan işlemlerde yaşınızı yazarak uygulamayı devam edebilirsiniz. Özellikle online ortamda da sunulan program seçenekleri kısa süre içerisinde yağ oranının belirlenmesini sağlamaktadır. İnternet siteleri üzerinden bu konuda işlem yapılabilir.

Vücut Yağ Oranını Hesaplama Programları

Vücudumuzda bulunan yağ oranını hesaplayabilmek adına tercih edebileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Özellikle kolayca yapılacak olan uygulama sayesinde kısa süre içerisinde kilonuz ve boyunuz da uygun şekilde vücudumuzda bulunan yağ oranını belirleyebilirsiniz. Acısız ve kolay şekilde yapılacak olan uygulamalar kısa sürede bilgi alınmasını sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu