Yaşam

Yatak Ve Yorganlar İçin Kuru Temizleme Yöntemi

Yatak Ve Yorganlar İçin Kuru Temizleme Yöntemi

Evde uygulayabileceğiniz yatak ve yorganlar için kuru temizleme yöntemi için hemen tıklayın! Yataklar ve yorganlar evlerimizde sahip olduğumuz ve temizlemesi zahmetli olan eşyalardır. Çamaşır makinelerinde çoğunlukla temizlenmezler. Gerek yapıları gerekse ebatları ve ağırlıkları itibari ile çamaşır makinelerinde temizlenmeye ihtimal bile vermeyebiliyorlar.

Bu nedenle de kuru temizleme yöntemlerine gereksinim duyuluyor. Günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde ise artık tüm obje ve eşyalar için ayrı ayrı kullanabileceğimiz temizlik maddeleri bulunuyor. Fakat bu maddelerin ağır kimyasallar içerdikleri de bilinen bir gerçektir.

Yatak Ve Yorganlar İçin Kuru Temizleme YöntemiYatak Yorgan Temizliği

üzerlerinde ter, ölü deri gibi kirleri barındıran yatak yorgan temizliğinin sık aralıklarla yapılması esas alınır. Ancak bu eşyaların temizliği yapılırken de kumaşın rengini atmayacağı ve temizlikten sonra çabuk kuruyabileceği kuru temizleme yöntemlerinin tercih edilmesi gerekir. Yatak yorgan temizliğine başlamadan önce bu eşyaların öncelikle tozlarından arındırılması yani süpürge makinesi ile iyice süpürülmesi veya bir sopa yardımı ile dövülerek tozlarından arındırılmış olması gereklidir.

Ardından kabartma tozunu yatak ve yorganlarınızın üzerine bir elek yardımı ile serpiştirin. Kabartma tozu eşyaların mikroplardan arınmasında iyi bir yöntemdir. Dilerseniz sevdiğiniz bir bitki yağını da ekleyerek yatak ve yorganlarınızın güzel kokulara sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Kuru Temizleme Maddesi

Yatak ve yorganlar gibi sulu temizlemeye imkan vermeyen eşyaların temizlenmesinde kullanılan kuru temizleme maddesi için bir çok kaynağa başvurulabilir. Çocukların ve bebeklerin yatak ve yorganları temizlenirken organik kuru temizleme yöntemlerinden yararlanılması gereklidir.

Bunlar GreenEarth temizleme, CO2 temizleme, hidrokarbon temizleme ve profesyonel ıslak temizleme yöntemleridir. Organik temizleme maddeleri moleküler düzeyde karbon içeren tüm maddeleri kapsamaktadır. Perk kuru temizleme yöntemlerinden ise çevre dostu ve insan sağlığına zararı olmayan organik kuru temizleme yöntemleri tercih edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu