Diyet

Yoğurt Diyeti Nedir, Nasıl Tüketilmeli, Zayıflatır Mı?

Yoğurt Diyeti Nedir, Nasıl Tüketilmeli, Zayıflatır Mı? sorusu bir çok kişi tarafından sorulan sorular arasındadır. Yoğurt, diyet yapan kişilerin en çok tercih ettiği besinlerin başında gelmektedir. Peki yoğurt diyeti nedir, nasıl tüketilmeli ve zayıflatır mı? İşte yoğurt diyeti hakkında merak edilenleri sizler için yanıtladık.

Yoğurt diyeti zayıflatır mı sorusu hızlı kilo vermeye çalışan kişiler için etkili olabilir, ancak tek tip bir beslenme ile kilo verdirmesi nedeniyle pek önerilmemektedir. Yani kilo vermek isteyen kişilerin bu tür hızlı zayıflatan diyetler yerine daha kapsamlı ve tek tip olmayan diyetlere yönelmesi gerekir.  Bunun dışında sadece beslenmeye bağlı olarak kilo vermemek, günlük yaşamı hareketlendirmek ve mümkünse düzenli spor yapmak da kilo verme sürecinde etkili olacaktır.

Yoğurdun Beslenmedeki Önemi

Yoğurt besin değeri açısından son derece zengin bir yiyecektir.  Tamamlayıcı bir yiyecek olması ve de sütten üretilmesi içeriğindeki maddeleri daha besleyici yapmaktadır. Aynı zamanda çok iyi bir protein kaynağı olması nedeniyle spor yapan ve diyette olan kişiler için idealdir.

Yoğurt Kalorisi

Yoğurt, protein açısından yoğun olmasına rağmen kalorisi az bir yiyecektir. 100 gram tam yağlı yoğurt 65 kaloridir ve günlük protein ihtiyacının da 5 gramını karşılar.

Diyette Yoğurt Nasıl Kullanılmalı

Diyet yaparken düzenli olarak ara öğünlerden birinde yoğurt tüketmek kendinizi daha az aç hissetmeniz bakımından önemlidir. Hatta bunun içerisine yağ yakma hızını artıran tarçın, çörek otu, nane gibi eklemeler de yapabilirsiniz. Tatlı krizine çok sık girenler için tarçın ayrıca önerilmektedir. Çünkü hem kan şekerini düşürür hem de şeker isteğini bastırır. Düzenli olarak yoğurt tüketen kişilerin diğer kilo vermeye çalışan kişilere göre daha fazla kilo kaybı yaşadığı bilinmektedir.

Meyveli Yoğurt Diyette Tüketilir Mi?

Meyveli yoğurt diyette tüketilmemesi gereken üründür. İçerisinde şeker ya da tatlandırıcı olması nedeniyle kalorisi yüksek olacaktır. Ancak ödül olarak haftada bir kere bunu tüketebilirsiniz.  Diyette arada bir ödül vermek de önemli olduğu için u şekilde değerlendirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu