Güzellik

Yüz Yogası nasıl yapılır?

Başlıkta belirttiğimiz Yüz yogası nasıl yapılır? sorusuna cevap verebilmemiz için öncelikle yüzünüzün hangi bölgesindeki rahatsızlıklardan şikayetçi olduğunuzu belirlemeniz gerekir.
Aksi halde her yerinde aynı yönde bir hareket uygulamak ters tepki yapabilmektedir. Özetle, kırışıklıklardan kurtulmak isterken, farklı bölgelere uygulanması gereken hareketleri aynı yerlere uyguladığınız da, bu kırışıklıklarda azaltma yerine artmaların görülebileceği konusunda sizi uyarmak isteriz.

7
Yüz yogası nasıl yapılır?

Bu nedenden dolayı yüz yogası yapmak istediğiniz zaman bölge bölge ilerlemeli, ve düzenli olarak aynı doğrultuda hareketleri yapmanız gerekmektedir.
Yüz yogasını yüzün temel bölgelerinde uygulamanız için birkaç örnekle konumuza devam edeceğiz.
Gözlerin kırışıklıkları gidermek için iyice açtıktan sonra parmak yardımıyla masaj yaparak, dudak bölgesinde bir kalemi yuvarlayarak veya gıdılarda kaşık yardımıyla çene ve alt dudağı öne çıkararak yüz yogası yapabilirsiniz.
Gördüğünüz gibi başka hiçbir makine vb. büyük bir araç gereçe ihtiyaç duymadan gençleşebileceksiniz.
Kaşları ise parmağınızla yukarı doğru iterken çatmanız halinde düşük olduğunu düşündüğünüz durumlarda uygulayabilirsiniz.

8
Yüz yogası nasıl yapılır?

En az günde üç defa bunu tekrarlarsanız yüz yogası yapmış olursunuz.
Organlarınızın ve cildinizin sağlıklı olması, dıştan bakıldığında kusursuz görünmesi gibi sebeplerden ötürü yüz yogasını yapabilirsiniz.
Kırışıklıklar ve sarkmalarla savaşırken ağrı çekmek istemiyorsanız bu egzersizler tam size göre!
Çünkü yüz yogası sayesinde tembelliğini üzerinden atacak olan kaslarınız, aktif hale geçerek daha çok oksijen alacak ve bu sayede eskiye göre dirileşecek ve renklenecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu