Yaşam

Derin Dondurucunun Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

Derin Dondurucunun Farklı Kullanım Alanları Nelerdir? Günlük yaşamımızda sıkça kullandığımız eşyaların bilinmeyen farklı özellikleri vardır. Bizde yazımızda derin dondurucunun farklı kullanım alanları başlığını ele alacağız.

Derin Dondurucunun Farklı Kullanım Alanları Nelerdir? Derin dondurucunun farklı kullanım alanları birçok konuda fayda sağlar. Günlük yaşamda kullanılan eşyalar çeşitli işlerde de kullanılabilir. Bunlardan biri olan derin dondurucular bu konuda oldukça yarayışlıdır. Önemli olan fazlaca bilinmeyen bu bilgilerin öğrenilmesi ve uygulanmasıdır. O zaman yazımızda derin dondurucunun farklı kullanım alanları nelerdir? Başlıklar halinde sıralayalım.

1-) İnce Çorapların Yırtılmasının Önler

Kadınların sıkça kullandığı ince ten çoraplar genellikle uzun ömürlü olmayabiliyor. İnce olması ve bir yere temas ettiğinde hemen yırtılması kadınları bu konuda farklı arayışlara itiyor. Bu arayışlardan bir tanesi yeni alınan ince çorapların derin dondurucuya atılmasıdır. Yeni alınan çoraplar suyla ıslanıp sıkıldıktan sonra 12 saat derin dondurucuda bekletilir. Bu işlem çorapların uzun ömürlü olmasını sağlar.

2-) Dar Ayakkabıları Esnetir

Yeni alınan ayakkabıların dar gelmesi sık karşılaşılan problemlerden biridir. Değişim yada tamir işlemlerine gerek kalmadan derin dondurucuda bekletilebilir. Bunun için öncesinde buz dolabı poşetine su konulup ağızı sıkı şekilde kapatılarak ayakkabının içine yerleştirilir. Bu şekilde bir gece bekletilen ayakkabılarda suyun genleşmesiyle birlikte açılma gözlemlenir.

3-)Rujların Rengini Korur

Yeni alınan rujları bir süre derin dondurucuda bekletmek renklerinin daha yoğun olmasını sağlar. Ayrıca daha taze kalmasını ve uzun süre kullanılmasını sağlar.

4-) Eşyalara Yapışan Sakız Lekelerini Çıkarır

Eşyalara yapışan sakızlar yaşamımızda sık karşılaştığımız olağan durumlardandır. Bu eşyaları çöpe atmak yerine buzdolabı dondurucusunda 2 saat beklemek yeterli olacaktır. Böylece sakız lekeleri kendiliğinden çıkacaktır.

5-) Kıyafetlerin Tüylenmesini Önler

Özellikle kalın kışlık kazakların yün yada tiftikten olması bunların tüylenmesine neden olur. Bunun gibi tüylenmeye müsait kıyafetler giyilmeden önce bir süre derin dondurucuda bekletilebilir. Bu işlem tüylü görünümü ortadan kaldırır.

6-) Mumların Ömrünü Uzatır

Mumların derin dondurucuda bir süre bekletilmesi mumların kullanım sürelerini 2 katına çıkarır.

Yukarıda sıraladığımız maddelerden başka  farklı derin dondurucu kullanım alanları da vardır. Biz yazımızda genel hatları verdik.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu