Güzellik

Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Küçük gözleriniz varsa ve onları hem büyütmek hem de gölgeli göz makyajı yaparak öne çıkarmak artık çok kolay! Gölgeli göz farı nasıl mı uygulanır?

Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır?
Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır?
  • İlk olarak gözlerinizin altına ve göz kapağınızın üzerine var olan morlukları ortadan kaldırmak için teninize uygun kapatıcı sürün.
  • Daha sonra göz çevrenize ince bir çizgi çekin. Bu işlemi tamamladıktan sonra sünger ya da far fırçası yardımı ile far bazınızı sürün.
  • Bu işlemde bittikten sonra gözlerinize elbisenizin rengine veya ten renginize göre göz farınızı uygulayın.
  • Gözünüzü kapatarak göz kapağı çizgisine kalın fırça yardımı ile koyu renkli bir far sürün.
  • Kalın far fırçanızla göz kaleminizi ve farınızı birbirine karıştırarak göz kapağınıza sürün.
  • Son olarak kirpik kıvırıcısını kullanarak göz farınızı iki kat olarak uygulayarak makyajınızı tamamlayın.
Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır?
Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Gözlerinizle Etrafınızı Büyüleyin!

Gölgeli göz makyajı uyguladıktan sonra yüzünüze de uygun renkte bir fondöten uygulayın ve bunun üzerine de yine teninize uygun şeftali veya pembemsi bir allık sürün. Son olarak dudaklarınızı da daha dolgun göstermek için dudaklarınızın renginden daha koyu bir dudak kalemi uygulayın ve hafif renkli bir parlatıcı ile makyajınızı tamamlayın. Yüzünüzde yoğun bir makyaj yüzünden olduğunuzdan daha yaşlı görünmemek için dikkati sadece bir tarafa çekin ve dudaklarınızın ve yanaklarınızın makyajını hafif tutmaya gayret edin.

 

 

.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Küçük gözler çoğu kadının sorunu aslında aileden gelen genetikten dolayı , makyaj ile gözleri daha iri göstermemiz elbette mümkün bence beyaz göz kalemi ve alt kirpik diplerine siyah göz kalemi sürüldüğünde daha iri gözler ortaya çıkıyor göz farları ile tamamlandığında da tadından yenmez 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu