Gebelik

Gebelik Testinde Silik Çizgi Ne Anlama Geliyor?

Gebelik testinde silik çizgi birçok kişinin hamilelik testi yaparken başına gelmiş olan ve anlamının da ne olduğu bilinmeyen bir durumdur.

Gebelik testinde silik çizgi çoğu zaman olumlu olarak kabul edilir. Ancak sonucu net olmayan bir durumdur. Çoğunlukla bu silik çizgiyi görenler hamile olduklarını varsayarlar. Ancak bu durum geçerli değildir. Yani tam tersi hamile de olmayabilir. Burada net olarak iki çizginin de çıkmış olması gerekir. Burada eğer her iki çizgi ya da iki çizgiden biri silik çıkarsa bu durumda pozitif olarak kabul görür. Fakat sonuçtan tam olarak emin olmak için birkaç test daha yapılmalıdır.

Gebelik Testinde Silik Çizginin Oluşması

Gebelik test sonucunda silik çizgi oluşumu çoğunlukla pozitif sonuçlara götürebilir. Burada kişi eğer ilk haftasındaysa silik çizgi çıkabilir. Ancak net bir şekilde emin olmak adına tekrardan test yapılması gerekir. Yapılan testler ile birlikte net sonuca ulaşmak şimdi artık mümkün. Bunun için bir uzmandan da yardım alınabilir. Eğer test birkaç kere tekrar edilirse ve aynı sonuç çıkarsa bir doğum uzmanına gitmekte fayda vardır. Doğum uzmanı bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Özellikle ilk haftalardan sonra silik çizgi çıkma ihtimali daha düşüktür. Burada eğer silik çizgi çıkmışsa bu durum hamile olmadığınız anlamına da gelebilir.

Gebelik Testinde Silik Çizginin Netliği

Gebelik testi sonucunda silik çizginin net sonuç verme ihtimali ortalama bir seviyededir. Yani olumlu bir sonuç da olumsuz bir sonuç da burada karşınıza çıkabilir. Ancak önemli olan şudur ki eğer bu durum arka arkaya yapılan testler sonucunda aynı çıkarsa o zaman doktora gitmekte fayda vardır. Özellikle çoğu zaman stresten ötürü bile bu çizgiler ortaya çıkabilir. Bu yüzden net bir sonuç elde etmek adına doktorlar kan testi yaparak daha net sonuçlar verebilir. Eğer yapılan testte çift çizgi de net çıkarsa sonuç tam olarak pozitif kabul edilir. Gebelik testinin silik çizgi sonucu yerine daha net sonuç almak adına en yakın hastaneye gidilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu