Teknoloji

ASUS TUF Gaming VG249Q Monitör Özellikleri

ASUS TUF Gaming VG249Q Monitör özellikleri nelerdir? Profesyonel bir oyun ve oyuncu arayanlar için oldukça etkileyici ve hızlıdır. ASUS TUF Gaming VG249Q monitör 144 Hz yenileme hızına sahiptir. Ayrıca full HD kalitesini 1920x 1080 IPS oyuncu monitörü ile sağlamaktadır.

ASUS TUF Gaming VG249Q monitör teknolojisinde gölge ve bulanıklığı sıfıra indirmek için 1ms MPRT özelliği bulunmaktadır. Ekran yırtılmaları ve değişen kare hızlarını ortadan kaldıran teknolojisi olan FreeSync vardır. Kendi çevresinde dönme, öne veya arkaya eğilme, dik konuma getirme veya yükseklik ayarı olanakları mevcuttur. Ergonomik bir tasarıma sahiptir.

ASUS çok düşük hareket bulanıklığı (ELMB) Teknolojisi ile birlikte gölge ve bulanıklığı daha da azaltmak için 1 ms MPRT özelliğine sahiptir. Parlak alanların fazla aydınlanmasan neden olan sahnelerde Shadow Boost ile karanlık bölgelerdeki görüntülerin ayrıntılarını açığa çıkarır. Ayrıca;

  • NVDIA GeForce
  • AMD Radeon
  • NVIDIA Ge Force GTX 10 serisi, GTX 16 serisi, RTX 20 serisi olan ekran kartlarına uyumluluk gösterir.

Profesyonel oyuncuları ile hızlı bir oyun denemesi yaşamak isteyenler için tasarlanan TUF Gaming 23,8 inç Full HD kalitesine sahip ekranı vardır. Akıcı bir oyun deneyimi yaşatmaktadır. Geniş ekranda açıları daha iyi ve renk kalitesi üretimi için IPS ekran tasarlanmıştır. 178 derecelik bir geniş ilerme açıları vardır. Bu sayede en uç konumdakileri dahi minimum bozulma ile en az renk değişimi etkileyici özelliktedir.

ASUS TUF Gaming Game Plus

Asus da özel olarak üretilen Game Plus kısa yol tuşu sayesinde oyunlarda üstün başarı elde etmeniz sağlamaya yönelik tasarımı mevcuttur. Profesyonel oyuncularla birlikte geliştirilen bu özellik oyun içinde iyileştirme erişimi sağlamaktadır. Bu işlev oyun gelişiminde oldukça yardımcı olmaktadır. Örneğin;

  • Nişangah; dört kalıcı nişangahlar arasından birini seçebilirsiniz. Dilerseniz bunların konumlarını ayarlayabilir, oyunlarda hassas nişan alabilirsiniz. Oyun içinde dürbün yoksa kendi nişangahınız ile mükemmel nişan alabilirsiniz.
  • Zamanlayıcı; sürekli çıkan eşyaları yeniden ortaya çıkaran düşmanlarınızı belirli zamanlarda takip etme imkanınız olacaktır. Yön kolu zamanlayıcı ile ekranda dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.
  • Ekran hizalama; ekranın dört bir kenarında üç çizgi oluşur. Bunlar eğer birden fazla monitör kullanımlarında hizalamayı sağlar.
  • FPS sayacı; ekran hızını gösterir. Farklı grafik ayarlarında ve sistem yapılandırmalarındaki performans etkisini görmek için kullanabileceğiniz bir ayardır. Bu sayede oyun görüntülerini ve kare hızı arasındaki dengeyi sağlayabilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu