Sağlık

Bacak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilmelidir?

Bacak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Zamanla vücudumuzun çeşitli bölgelerinde çeşitli ağrılar meydana gelmektedir. Bu ağrıların kaynağı için mutlaka doktora gidilir. Bu yazımızda ise bacak ağrısı için hangi doktora gidilir sorusunun cevabı hakkında konuşacağız.

Bacak ağrısı için hangi doktora gidilir? Sorusu özellikle uzun süreli bacak ağrısı yaşayan insanların sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Bacak ağrıları genellikle devamlı olarak bacağa uygulanan stres durumları, kırıklar ve diğer patolojik durumlar nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlıklar arasında yer alır. Burada doğal olarak da bacak ağrısı için hangi bölüme gidilir konusunu altta yatan faktörler bazında ele almak gerekir.

Bacak Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Bacak ağrısını uzun süredir çeken hastalar mutlaka ilk olarak aile hekimine gitmelidirler. Burada bacak ağrısı için ortopedi bölümünden ziyade aynı zamanda nöroloji, dahiliye, kalp ve damar cerrahisi gibi birçok bölümde de sorununuza çözüm bulunabileceğidir. Burada önemli olan tüm zaman kayıplarının önüne geçerek en doğru bölüme de gidebilmektir. Bu durum için öncelikle aile hekiminiz sizin tıbbi geçmişinizi sorgulayarak size de fiziki muayene yapacaktır.

Bacak ağrıları için ortopedi ve travmatoloji bölümü uzun süreli fiziksel ve ruhsal olarak kaynaklanan bacak ağrılarınız için gidebileceğiniz bölümler arasında yer almaktadır. Ortopedi uzman hekimleri bacaklarınızda görülen kırıklar, çıkıklar ve buna benzer travmatik durumlarla ilgilenmektedir. Bacak ağrınızın neden kaynaklandığı hakkında herhangi bir bilginiz yoksa ortopedi bölümünü de tercih edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra ayrıca ağrının karakteri bakımından da nöroloji, kalp ve damar cerrahisi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, dahiliye gibi bölümlere de gidebilirsiniz.

Bacak Ağrısı için Hangi Bölüme Gidilir?

Anlık bacak ağrısı yaşayan ve bu durumu uzun süren kişiler bacak ağrısı için mutlaka aile hekiminize gitmelisiniz. Burada aile hekiminize şikayetlerinizi anlattıktan sonra kısaca muayene olarak daha sonra gitmeniz gereken bölüm için de ayrıca öneri alabilirsiniz. Hem hekiminiz bacağınızın neyden kaynaklandığını size söyleyecek hem de gitmeniz gereken bacak ağrısı için ortopedi bölümüne gitmeniz gerektiği hakkında da fikrini söyleyecektir. Eğer aile hekiminiz yoksa direk ortopedi bölümüne de gidebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu