Güzellik

Buz maskesi

Cildinizin sağlıklı ve güzel görünmesini istiyorsanız evinizde hazırlayacağınız kolay cilt maskeleriyle hem cildinizin daha güzel görünmesini hem de daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu güzellik maskelerinden bir tanesi de buz maskesidir.Buz maskesinin faydaları saymakla bitmez. Her şeyden önce buz maskesiyle cildinizi gererek dokuların toparlanmasını sağlarsınız. Böylece cildinizdeki sarkmalara ve kırışıklıklara engel olursunuz. Ayrıca buz maskesi sayesinde cildinizi canlandırarak cildinizin parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlarsınız. Kısacası buz maskesi sayesinde cildiniz gençleşir ve güzelleşir. Peki cildiniz için bu kadar faydalı olan buz maskesi tarifi nasıldır ? Buz maskesi nasıl uygulanır.

Buz maskesi  Tarifleri:

Sodalı Buz Maskesi

Malzemeler:

1 şişe soda

Uygulanışı:

1 şişe sodayı buz kalıplarına koyarak buzlukta dondurun. Donan sodalı buzu cildinizde dairesel hareketlerle yavaş yavaş gezdirin. Sodalı buz maskesi cildinizdeki kan dolaşımını canlandırır ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Salatalıklı Buz Maskesi:

Malzemeler:

2 adet salatalık

1 fincan limon suyu

Uygulanışı

2 adet salatalığı blenderdan püre haline gelene kadar geçirin. Ardından 1 fincan limon suyunu da ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı buz kalıbına koyarak dondurun. Donan buzu yüzüne dairesel hareketlerle gezdirin.

Gül Sulu Buz Maskesi:

Malzemeler:

Gül suyu

Uygulanışı:

Buz kalıbına gül suyunu dökün ve 2 gün buzlukta dondurun. Donan buzu yüzünüze dairesel hareketlerle yavaşça sürün. Gül suyu yüzünüzde tonik etkisi yaratacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu