Güzellik

Her Kadının Bilmesi  Gereken Makyaj Hileleri

 

Her Kadının Bilmesi  Gereken Makyaj Hileleri

Klasik bir söz; çirkin kadın yoktur, diyor; bakımsız kadın vardır. Gerçekten de kendine özen  gösteren, bedeninin çekici ve güzel yanlarını ortaya çıkartmasını ve tabi kusurlarını gizlemesini bilen her kadın güzeldir.
Makyaj hileleri ise hemen hemen tüm kadınlar için adeta bir kurtarıcıdır.
Sivilcelerinizi Makyajla Kapatmak için
Cilt yüzeyindeki sivilceleri makyajla kapatmak istiyorsanız gülsuyuna batırıp iyice sıktığınız bir pamukla sivilceniz üzerine tentürdiyot bastırarak, bir saat sonra makyaja geçiniz. Cildinize makyaj bazı  uyguladıktan sonra fondöteninize geçmeden önce sivilceniz üzerine koyu renk bir krem  fondöten bastırınız.
Burnunuzu Daha Küçük ve Zarif Göstermek için
Burnunuzu makyajla daha hoş ve biçimli göstermek istiyorsanız, burnun kemerini aydınlatarak, burun kanatlarını koyu renk ile gölgelendiriniz. Burnun ucunu parlatırken, kanatları  gölgeyle geri plana atarsanız, burnunuz daha zarif ve ince görünecektir.
Çıkık Elmacık Kemiklerini  Vurgulamak için
Çıkık elmacık kemikleri ,yüz hatlarını oldukça çekici gösterir. Çıkık elmacık kemikleriniz varsa allık kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Ancak allık kullanmak istiyorsanız, yanaklarınızı içeriye alın ve yüzünüzde oluşan derin çizgilerin hemen altında alan ince hat üzerinde çok hafif allık  uygulayın.
Daha Uzun Görünen Kirpikler için
Kirpiklerinizin daha uzun görünmesini istiyorsanız, rimel uygularken  işe şeffaf rimelle başlayın. Şeffaf rimelin ardından siyah ya da renkli rimelinizle kirpik diplerini iyice boyayarak, kirpik uçlarını boyamadan bırakın. Kirpikleriniz kuruduğunda aynı uygulamayı ikinci kez yapın.
Seyrek  Kaşların Daha Gür Görünmesi için
Seyrek kaşları daha iyi göstermek için şeffaf kirpik rimelini kaşlarınıza değdirerek, kaşlarınızı kaş fırçası ile  yukarıya doğru tarayın.
Dudakları Daha Dolgun Göstermek için
Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız dudaklarınızı boyamadan önce fondötenle makyaj yüzeyini oluşturun. Dudak kaleminizi  üst  ve alt dudaklarınızın merkezinde çok az dışarı taşırarak, dudak kenarlarına doğru doğal dudak sınırlarına dönün.
Çok Hafif ama Etkili  Bir Fondöten Uygulaması için
Fondöteninizin belirsiz ancak etili olmasını istiyorsanız, fondöteni  tonik ile bir arada uygulayın.  Yüzümüze fondöteni yoğun olarak uyguladıktan sonra bir tonik yardımıyla fondöten katını inceltin ve sabitleyin.

Göz Altı Torbalarını Gizlemek için
Göz altı şişliklerinin üzerine koyu renk fondöten sürün ve cildinize kendi doğal  fondöteninizi  uygualyın.  Böylece göz altı torba ve şişlikleri kamufle olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu