Teknoloji

Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır? Dünya da milyarlarca kullanıcısı olan İnstagram birden fazla özelliği ile dikkat çekmektedir. Fakat bu özellikleri arasında bilinmeyen özellikler de bulunmaktadır. Bu yazımızda bu özelliklerden birisi olan Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır? Sorusuna değineceğiz.

Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır? Sorusu çokça Instagram kullanıcısı tarafından sorulmaktadır. Özellikle işletme hesabı olan kişiler ya da sürekli paylaşım yapmak isteyen blog hesapları bu açıdan büyük bir kolaylık olmasını isterler çünkü bu zamanlama sayesinde doğru zamanlama ile paylaşım yaparak sayfanıza olan trafiği de yüksek bir hale getirmiş olacaksınız. Instagram tarafından sunulan bu kolaylık için siz de yazımızın devamını okuyarak yüksek takipçili hesaplara kavuşabilirsiniz.

Instagram Gönderi Planlama ve Instagram Paylaşım Takvimi Oluşturmak

Instagram gönderi planlama yapabilmek için öncelikle Facebook İçerik Stüdyosu üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle Instagram hesabınızın Facebook hesabınızla entegra olması gerekmektedir. Bu sayede Instagram paylaşım takvimi oluşturabilirsiniz. Bu işlem için yapabileceğiniz ilk adım Facebook hesabınız ve Instagram hesabınızı birbirine bağlamak olacaktır.

Bu işlem için öncelikle Instagram hesabınızda yer alan Ayarlardan hesap sekmesine giriş yapınız burada yer alan bağlı hesaplar sekmesinden Facebook‘a ulaştıktan sonra hesaplarınıza ulaşabilirsiniz. Ardından Facebook içerik stüdyosuna giriş yaparak hesabınızı aktif hale getiriniz. Facebook İçerik Stüdyosu içerisinde yer alan sekmeden “Gönderi Oluştur” sekmesine tıkladıktan sonra burada daha önceden hazırlamış olduğunuz gönderileri burada yer alan ve karşımıza çıkan paylaş sekmesi yanında yer alan zamanla seçeneği sayesinde istediğiniz saatlerde yayınlayabileceksiniz. Bu sayede ilerleyen dönemlerde takipçileriniz için zamanlama yakalayarak daha güzel bir hesabınızın olmasını sağlayabilirsiniz.

Burada yapılan işlemin yanı da aynı zamanda paylaşımlarına gelen etkiliği arttırmak adına aynı zamanda etiketleme ve hastag de kullanabilirsiniz. Paylaşımlarınızın daha çok etkileşim almasını ve sayfanızın daha çok takipçi kazanması adına yapılan bu işlem sayesinde sayfanıza gelen takipçi sayısı da zamanla artacak ve bu sayede sayfanızın daha düzenli paylaşım trafiği olacaktır. Siz de Facebook içerik stüdyosu linkine giriş yaparak facebook ve Instagram hesabınızı birbirine bağlayarak paylaşım zamanlaması yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu