Dekorasyon

Salon İçin Perde Seçimi Nasıl Yapılır

Salon için perde seçimi yapılırken eve hakim olan renkler,  salonda kullanılan eşyaların renkleri gibi kriterler göz önünde bulundurulmalıdır.

Salon İçin Perde Seçimi

Salonlarda kullanılacak perdelerin seçimi yapılırken ev genelinde hakim olan renkler tercih edilmelidir. Bundan daha önemlisi  perdenin kullanılacağı alandaki eşyalar ve aksesuarlar ile uyumlu olması hiçbir şekilde göz ardı edilmemelidir. Evde kullanılan diğer eşya ve aksesuarların oluşturduğu tarza ( modern, klasik, retro, avangart vb) uygun renk, model ve desenlerdeki perde çeşitleri tercih edilmelidir. Daha önceden bu konuda tecrübe sahibi olan kişilerden yardım istemek ve onların fikirlerini de değerlendirmek mantıklı olacaktır. Başka fikirleri değerlendirirken aynı zamanda kişiliğinizi yansıtan ve tarzınıza uygun olan modelleri de tercih ederek kendi istediğiniz yaşam alanlarını oluşturabilir.  Yalnız bunu yaparken kendi tarzınızı belirlemek için tercih ettiğiniz perde modelleri ile fazla aykırı tasarımlardan oluşan bir dekorasyondan uzak kalınması sizin lehinize olacaktır.

Salon İçin Perde Tercihi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salon için perde tercihi yaparken değerlendirmeniz gereken bir diğer konu perdenizin kullanışlı ve konforlu olmasıdır. Günümüzde gelişen teknoloji ve perde sektöründe yaşanan gelişmeler ile pek çok alternatif perde modeli kişilerin beğenisine sunulmaktadır. Kolay kuruyan,  ütü gerektirmeyen ve kendi kendini temizleme özelliği bulunan perde modelleri piyasada bulunduğu gibi aynı zamanda görsel olarak göze hitap eden perde modelleri de piyasada yer almaktadır.

Bu yazımızda salon için perde seçimi nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye ve perde tercihi yapacak olan kişilere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Perdeler ile ilgili karar vermek gerektiğinde başkalarından çok kendi  zevkinize uygun tercihler yaparak kendi yaşam alanlarınızda daha keyifli ve rahat vakit geçirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu