Güzellik

Varislerinizden Buharla Kurtulun!

Varislerinizden Buharla Kurtulun!

Yazın etek, elbise giymeyi kabusa dönüştüren varisler, akciğer ve kalbe kan pompalayan toplardamarların genişlemesiyle meydana gelen damar rahatsızlığıdır. Genç yaşlarda kendini gösteren varis problemi ilerleyen yaşlarda rahatsız edici ağrılara sebep olur.

 

Varislerin çok oturan yada çok ayakta kalan kişilerde görülme sıklığı fazla olup genetik faktörler, sık kilo alıp verme ve sigara tetikleyici etkenler arasındadır. Kadınlarda yüksek topuklu ayakkabı kullanımı ve aşırı dar giysilerin giyilmesi varis oluşumu nedenleri arasındadır.

 

Varis Belirtileri Nelerdir?
Bacaklarınızda kızarıklıklar oluştuysa, kılcal damarlar belirginleşti, kabarık bir hal aldı ve morardıysa, günlük işlerinizden sonra bacaklarınızda ağrı, kaşıntı, kuruluk hissediyorsanız varis probleminiz var demektir.

Varis tedavisi mutlaka yapılması gereken bir rahatsızlıktır. Aksi halde bacaklarda yaralar, damar içi iltihabı meydana gelebilir ve akciğere pıhtı gitmesi halinde ölümcül tehlikeler doğurabilir.

 

Buharla Varis Tedavisi

Lazere benzeyen bu yöntem sayesinde kılcal varislerinizden, büyük yılan şeklindeki varislerinize kadar hepsinden kurtulabilirsiniz. Bıçak altına yatmadan 30 dakika civarında bir operasyonla tedavi oluyor ve 2 saat sonra normal yaşantınıza dönüyorsunuz. Ultrason yardımıyla ince bir iğneyle damarınıza girilip tel yerleştiriliyor. Damarın içi 120 santigratlık su buharı ile yakılıp damarda bulunan kan ve diğer sıvılar buharlaştırıyor. Böylece damar kapatılıyor. Gerek ameliyat sırasında gerekse sonrasında ağrı yapmaz, kızarıklık oluşturmaz.

 

Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük bol miktarda su tüketilip, 1 ay süresince varis çorabı kullanılmalı. Düzenli olarak bacaklara soğuk su masajı uygulanmalı. Gün içinde hareketsiz kalmaktan kaçınmalı. Çok yüksek yada tamamen düz topuk ayakkabılar tercih edilmemeli.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu