Teknoloji

Akıllı Saat Özellikleri Ve Uygulamaları Nelerdir?

Akıllı Saat Özellikleri Ve Uygulamaları Nelerdir?

 

Akıllı saat özellikleri olarak birçok şey sayabiliriz fakat genellersek akıllı telefonun yaptığı her şey, akıllı saatin özelliğidir diyebiliriz. Her türlü uygulamaya uyumlu olan akıllı saat işlerimizi oldukça kolaylaştırır. İşlemciye sahiptir ve bu sayede telefonlar ile senkron olur. Masajlaşma, e-mail okuma, arama yapma ve benzeri işlemleri akıllı saat ile yapabilirsiniz. Sadece bunlarla kalmaz alarm kurabilir, müzik dinleyebilir ve video çekebilirsiniz. İnternete girmekte problem yaşamaz ve sosyal ağlarda gezme imkânı sunar.

 

Akıllı Saat

Sporda ve yürüyüşlerde yanınızda olur adım sayınızı ölçer. Harcanan kalori miktarını hesaplar.  Kendinizi iyi hissetmediğiniz anlarda nabız ölçer. Takvim ve ajandasını kullanarak günlük planlarınızı takip etmenizi sağlar. Giyilebilir teknoloji olması sebebi ile her an yanınızda gezdirebilirsiniz. Hoparlöre ve kameraya sahip akıllı saatler ile müzik dinlenir, aramalara cevap verilir, fotoğraf ve video çekimi yapılır. Hafızaya sahiptir ve depolama için ek alan oluşturur. Resim, müzik, belge ve video depolayabilirsiniz. Suya dayanıklıdır, havuz ve hamam gibi ortamlarda sıkıntı oluşturmaz. Toza dayanıklı olması ile ger ortama uyumludur. Yüksek çözünürlük sunar ve kalitelidir.

Neden Akıllı Saat Kullanmalı?

Akıllı saat kullanmamak günümüzde bir eksiklik olmasa da, zamanla eksiklik haline gelecektir. Teknolojiyi takip ederek bir adım ilerde olabilirsiniz. Hız ve pratiklik sağlayan akıllı saatler birçok zahmetten sizi kurtarır.

Akıllı Saatin Şarjda Kalma Süresi Nedir?

Akıllı Saatin Şarjda Kalma Süresi Nedir?

Markalara göre değişse de genel olarak uzun süreli bir kullanım sunar. Boşta çalışma süresi 4 gündür, akıllı saatler 3 saatte şarj olur ve 6 saatlik konuşma kapasitesine sahiptir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu