Yaşam

Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır? Güvenli midir?

Aliexpress ten nasıl alışveriş yapılır güvenli mi sorusunu yurt dışı kaynaklı büyük siteler için merak edilmektedir. Bazı adımları takip ederek doğru işlem yapılabilir.

Aliexpress ten nasıl alışveriş yapılır diyorsanız kayıt ve ürün seçim konularına önem vermelisiniz. Uzun sürebilen gönderim aşamasında Türkiye gönderimi kontrolünü mutlaka yapmalısınız. Firma ürününü boşa almamak ve iade süreçleriyle ilgili sorun yaşamamak için mağaza incelemesi gerekir.

Aliexpress Güvenli mi 2021 | Aliexpress Alışveriş Yorumları

Ali express türkiye güvenli mi 2021 senesinde alışveriş yapan kişiler için bazı koşullara göre yanıtlanabilir. Dünyaca ünlü sitede satıcıları doğru seçerseniz güvenli alışveriş yapmış olursunuz. Bu açıdan en az iki senedir satış yapan mağazalar önerilir. Ürün puan değerlendirmesini de mutlaka kriter olarak dikkate almalısınız. Minimum 4,5 yıldız, puan vs. olmalıdır. Yorumları da okuyarak kötü olasılıklar da değerlendirilebilir.

  • Yurt dışı kaynaklı ürün alım satım işlemleri yapanların yorumlarına bakılınca bahsedilen kriterler olmadığında sorun görülür. Teslim zamanı ve ürün niteliği konusunda garanti veren uzun vadeli firmalarda sorun yaşamadığını söyleyen çoktur.
  • Satın alınacak olan ürün çok sayıda satılmışsa alıcılar aliexspress tr sayfasına daha sıcak bakabilmektedir.
  • Kargo değerlendirmesi yaparken ekstra büyük miktar ödememeniz gerekmektedir. Ürün genel piyasa fiyatını bu açıdan değerlendirmelisiniz. Kargo ücretsiz olsa da ürün fiyatı üzerinden fazla miktar olabilir. Farklı yabancı site kaynaklarını da değerlendirebilirsiniz.
  • Ortalama kargo teslimat süresi hakkında fikir vermek gerekirse 21-45 gün kriterine bakılabilir. Bu sürenin dışındaki aliexpress Türkiye mağazaları yeniden değerlendirebilirsiniz.

Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

Aliexpress’ten nasıl alışveriş yapılır sorusuna gelince öncelikle üye olunuz. İşleminizin kayıt altına alarak yapmak aksamalarda bir kolaylık sağlar. Sosyal medya hesabı kullanarak da bağlantı kurabilirsiniz. İngilizce karakter ile bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Toptan alışverişlerde iyi bir firmadan başlangıç yapılması gerekir.

Free shipping, kargo bedava ürünler ali exspress Türkçe desteği kullanmaktan çekinmemelisiniz. Kargo bedava olmayan ürünlerde geç teslimat olabilmektedir.

Ürünlerde kargo açıklamaları harici en önemli bölümlerden biri bilgi açıklamasıdır. Var olup olmadığından emin olmadığınız ürünlerde firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu