Dekorasyon

BAHÇENİZE UYGUN OTURMA TAKIMI HANGİSİ?

 

BAHÇENİZE UYGUN OTURMA TAKIMI HANGİSİ?

Bahçenize ya da verandanıza uygun oturma grubunu seçmek için bahçenizin özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bahçenizin özelliklerinden en önemlisi oturma grubunu yerleştireceğiniz yerin genişliğidir. Eğer alan geniş ise geniş bir oturma takımı yerleştirebilirsiniz. Ancak oturma grubunu koyacağınız yerin alanı dar ise daha küçük bir oturma takımı yerleştirmeniz gerekmektedir. Dar bir alana çok eşya koyduğunuz zaman alan daha dar görünür. Açık havada dinleneyim derken tıkış tıkış bir alanda daha çok stres olursunuz. Seçtiğiniz oturma takımlarının rahatlığı ve malzemesi, kaliteli olması, hava koşullarına uygun olması da çok önemlidir. İnternetten ya da dergilerden oturma gruplarını inceleyerek bahçenize hangisinin daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Oturma Grubunu Yerleştireceğiniz Alan

Oturma Grubunu Yerleştireceğiniz Alan

Oturma grubunu yerleştireceğiniz alanın özelliklerini dikkate almanız gerekir. Oturma grubunuz bahçede açıklık alanda yer alıyor ise daha farklı bir oturma grubu seçmeniz gerekir. Ancak oturma grubunuz üstü kapalı bir verandada ise daha farklı malzemelerden yapılmış oturma gruplarını seçebilirsiniz. Güneşli günler için gölgelik bir alana ihtiyacınız olabilir bunun için bir çardak yaptırabilirsiniz ya da üstünüze büyük bir şemsiye koyabilirsiniz. Bazı mobilyalar kendiliğinden gölgeliğe sahiptir. Böyle mobilyaları da bahçeniz için düşünebilirsiniz. Hem sizin için daha kolay olur.

Yağmurlu Günler İçin

Yağmurlu Günler İçin

Bahçeye genellikle güneşli günlerde çıkarız. Ancak bazı günler rüzgarlı ve yağmurlu olsa da bahçeye çıkmak isteriz. Yağmurlu bir günde misafirlerimiz gelebilir ve evde oturmak istemeyebiliriz. Yağmur yağdığı zaman koltuk takımımızı kapalı bir yere taşımamak için suya dayanıklı bir oturma takımı almanızda fayda vardır. Eğer bulunduğunuz yerde güneşli zamanlar çok kısa sürüyor ise su geçirmeyen ve hafif, kolay taşınabilen oturma gruplarını tercih etmeniz daha iyi olur.

Koltukların Temizliği

Koltukların Temizliği

Açık havada koltuklar daha çabuk kirlenir. Bu yüzden oturma takımları kolay silinebilen, minderleri ve yüzleri kolay çıkarılan modellerden seçilmelidir. Rengarenk kumaşlarınızın güneşten dolayı çabuk solmaması için güneşe dayanıklı kumaşları seçmelisiniz. Ayrıca beyaz, krem gibi kumaşlar kolay solmaz. Ayrıca güneş ışınlarını da çok çekmez. Ama temizlenmesi daha zor olabilir. Gri ise son yıllarda oldukça moda bir renktir ve kolay solmaz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu