Yaşam

Banyo İçin Su Geçirmeyen Duvar Kağıtları

Birkaç yıl önce dile getirsek Muhtemelen akıl sağlığımızın yerinde olmadığını düşündürecek olan banyo için su geçirmeyen duvar kağıtları günümüzde oldukça sık kullanılan ve banyo dekorasyonu sırasında yoğun bir şekilde tercih edilerek karşımıza çıkıyor.

Kısa bir süre öncesine kadar sadece salon, yatak odası oturma salonu gibi yerlerde kullanılan duvar kağıtları artık tuvaletler ve banyolarda dahil olmak üzere ev ve işyerlerinin her alanında kullanılmaya başlandı. Uzmanlar banyo duvarlarında kullanılacak olan duvar kağıtlarının banyolar için üretilmiş olan modeller arasından seçilmesini ve duvarda küf ve mantar var ise duvarın küf ve mantardan arındırılarak rutubetsiz bir hale geldikten sonra duvar kağıdının uygulanması gerektiğini özellikle belirtiyor.

Banyo Duvar Kağıtları İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Suya ve rutubete dayanıklılığı ile bilinen banyo duvar kağıdı modelleri için her geçen gün daha da gelişen teknoloji ile kaliteli ürünlerin artmasının yanı sıra sanat eseri olarak adlandırabileceğimiz tasarımlara da sahip bulunuyor. Üstelik çok fazla masrafa girmeden uygun fiyatlar ile taş desenli, geometrik desenli, fayans desenli, çiçek desenli, kabartma desenli gibi birçok desende duvar kağıtlarına rastlamak mümkün. Banyo duvarının normal şartlarda 6 ayda bir boyanması, banyodaki fayans ve seramikleri bir kaç yılda bir değiştirilmesi gerektiği düşünüldüğünde su geçirmeyen duvar kağıtları oldukça ekonomik gözüküyor. Ayrıca uygun koşullar altında banyo dekorasyonunda kullanılmaya başlanan bu duvar kağıtları küf ve rutubete dayanıklı olmaları kolay temizlenmeleri gibi özellikleri sebebiyle hanımlar tarafından oldukça büyük rağbet görüyor.

Tekrar hatırlatmakta fayda var banyolarda kullanılan su geçirmeyen duvar kağıtları seçilirken mutlaka banyolar için üretilmiş olan modeller tercih edilmeli, temizlik ve rutubete karşı dayanıklılığı çok iyi bir şekilde incelenmelidir. Duvar kağıdının yapıştırıcısından dokusuna kadar bütün özellikleri detaylı bir şekilde incelenerek banyonun rutubet oranı mutlaka satıcıya söylenmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu