Yaşam

Bulaşıktaki Su Lekeleri Nasıl Çıkar?

İnsanları rahatsız eden bulaşıktaki su lekeleri için size sunduğumuz etkili yöntemlerden yardım alabilirsiniz.

Bulaşıktaki Su Lekeleri Neden Oluşur?

Sürekli yıkanılan bulaşıklarda su lekeleri ile karşılaşan kişilere bulaşıktaki su lekeleri nasıl çıkar konusunda yardımcı oluruz. Bulaşık yıkandığı halde kimi zaman üzerinde su lekeleri kalır. Bulaşık makinesinde ya da elde yıkanan tüm bulaşıklarda bu durum ortaya çıkar. Son derece can sıkıcı olan bu durum bulaşıkların yeterince temizlenmediği düşüncesini ortaya çıkarır.

Bulaşıklarda sürekli ortaya çıkan su lekelerinin ilk nedeni suların kireçli olmasıdır. Pek çok şehrin suyunda yüksek kireç gözlenir. Bu yüksek kireç nedeni ile de yıkanan bulaşıklarda su lekeleri oluşur. Özellikle de büyük şehirlerin şebeke sularının kireçli olması bu görüntünün daha sık tekrarlanmasına da neden olur.

Su lekelerinin bulaşıklarda kalmasının bir diğer nedeni de yanlış yıkamadır. Kimi zaman yanlış deterjan kullanımı sonucunda da bulaşıklarda su lekeleri oluşur. Size sunduğumuz basit çözümler ile de su lekelerinden kurtulmak oldukça kolaydır.

Bulaşıklardaki Su Lekelerine Çözümler

Bulaşıklardaki su lekelerinin oluşmasının kaynağı kireçli su ile mutlaka bulaşık makinesinde bununla ilgili bir ürün kullanmak gerekir. Bulaşık makineleri için kullanılan tuz ile bu sorundan kurtulmak olanaklıdır. Bulaşık makinesi tuzunu her yıkamada düzenli olarak kullanarak oluşan su lekelerini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Bulaşıklarda oluşan su lekesi özellikle dar ağızlı ürünlerde daha çok ortaya çıkar. Bardak ya da sürahi gibi ağzı dar eşyalar bulaşık makinesi ile yıkanmamalıdır. Bulaşıklardaki su lekelerine çözümler konusunda bulaşık makinesine eşyaları yerleştirme de önemli bir etmen oluşturur. Bulaşık makinesindeki tüm bulaşıklar birbirleri ile temas etmeyecek şekilde makineye dizilmelidir. Bu sayede de oluşacak su lekeleri de ortadan kaldırılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu