Yaşam

Badem Sütü Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde oldukça popüler olan badem sütü ile ilgili en doğru tarife sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Badem Sütünün Yapımı

Badem sütünün faydasından yararlanmak isteyenler badem sütü nasıl yapılır sorusunu sıklıkla yöneltir. Badem sütü yapmak oldukça kolaydır. Üstelik bu tarif son derece besleyicidir.

Süt, hayatımızın her aşamasında mutlaka olması gereken besleyici bir içecektir. Ancak kimi zaman insanlar inek sütüne karşı alerji gösterir. Ayrıca pek çok kişi tarafından inek sütünün tadı beğenilmez. İşte bu durumda da alternatif sütler üretilir. Siz de kolay şekilde bu alternatif sütleri hazırlayarak kendiniz için ya da sevdikleriniz için besleyici içeceklere ulaşabilirsiniz.

Badem faydaları ile uzmanların öncelikli olarak tavsiye ettiği bir içecektir. Pek çok kişi badem sütü hazırlayarak vücudunun ihtiyacı olan vitamin ve minerallere de ulaşır. Badem sütü hazırlamak için çiğ badem, su ve blender ihtiyacınız vardır. Bu üç malzeme ile evde badem sütü hazırlayabilirsiniz.

Badem sütü yapmak için çiğ badem kullanılır. Yaklaşık olarak 12 saat öncesinden bademleri suyun içerisinde ıslamak gerekir. Badem sütü yapımı için önceden ısladığınız bademleri istediğiniz kadar su ile blender yardımı ile iyice öğütün. Tamamen homojen kıvama gelinceye kadar bu işleme devam edin. Rengini de bırakan bademleri daha sonra bir tülbent yardımı ile süzün. Bu işlem sonucunda badem sütünüz hazırdır. Buzdolabında saklayarak istediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Ancak badem sütünü iki günden fazla buzdolabında bekletmemek tavsiye edilir.

Badem Sütünün Yararları

Evde kolay bir şekilde hazırladığınız badem sütünü özellikle detoks olarak tüketebilirsiniz. Vücudunuzdaki ödemlerden kurtulmanız bu sayede olanaklı olur. Badem sütünün yararları arasında bağırsak fonksiyonlarını düzenleme de yer alır. Bu sayede kilo vermeniz de kolaylaşır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu