Güzellik

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifiyle Sıkı Ciltlere Kavuşun

 

Sağlıklı ve sıkı bir cilde sahip olmak pek çok kişinin istekleri arasında yer almaktadır. Genel olarak yanlış beslenme, hareketsiz yaşam tarzı, uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma, stres ve buna benzer etkiler cildin gevşemesine, zarar görmesine sebep olmaktadır. Bundan dolayı bu faktörlerden uzak durmak ve cilt bakımına özen göstermek gerekmektedir.

Cilt Sıkılaştırmak İçin Evde Yapılan Maskeler

Limon ve domates maskesi cilt sıkılaştırıcı maskeler arasında yer almaktadır. Bunun için iki tane domates, bir çorba kaşığı limon suyu ve iki çorba kaşığı şekere ihtiyaç vardır. Maskeyi hazırlamak için öncelikle domatesler soyularak limon suyu ile birlikte çırpıcıda karıştırılır. Daha sonra macun kıvamı elde edilince içerisine şeker ilave edilerek erimesi sağlanır. Hazırlanan karışım dana önceden temizlenmiş olan cilde bir pamuk ile birlikte yavaşça sürülür. On beş dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile maske yıkanır. Bu maskenin ciltte uzun süre bekletilmemesi gerekmektedir. Çünkü içerisindeki limon ve domates asidik etkiye sahip olduğunda cildi tahriş edebilmektedir.

Portakal ve havuç maskesi de yaygın olarak yapılan cildi sıkılaştıran maskeler arasında yer almaktadır. Bu maskenin hem hazırlaması son derece kolaydır hem de oldukça etkilidir. Maske için gerekli olan malzemelere bakıldığında bir tane havuç portakal suyu ve bir çorba kaşığı bal gerekmektedir.

Maskeyi hazırlamak için öncelikle havuç iyice yıkanarak küçük küçük doğranır. Daha sonra portakal suyu ile birlikte blender içerisine koyularak karıştırılır ve içerisine bir çorba kaşığı bal ilave edilir. Elde edilen karışım bir pamuk yardımı ile ciltte gevşek olan kısımlara sürülür. Sürüldükten sonra yirmi dakika beklenir ve ılık su ile temizlenir. Belirtilen tarife uyulduğu takdirde daha sıkı bir cilt elde edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu