Teknoloji

Domain Nedir, Uygun Fiyata Nasıl Alınır? 

Domain Nedir, Uygun Fiyata Nasıl Alınır? Domain yani Türkçe tabiriyle alan adı işletme ya da özel kişilik için kurulan sitelerin Google adres çubuğunda yazılan adıdır.

Domain Nedir, Uygun Fiyata Nasıl Alınır? sorusunu öncelikle yanıtlayacak olursak domain Türkçe alan adı anlamına gelmektedir. Burada yer alan en basit tabiriyle sizin sitenizin internet dünyasında sunulan isim olarak görülmektedir.

Baştan belirtmeliyiz ki öncelikle alan adları internet dünyasında çok büyük bir etkiye sahip olmaktadır hatta burada internettin neredeyse tamamı olarak da görebilirsiniz çünkü burada bir siteye giriş yaptığınız zaman internet sitesi adresinin sonunda yer alana ne denir? Sorusuna bağlı olarak bunlara .com, .gov, .net, .edu, gibi isimlere alan adı denilmektedir.

Domain aslında sizin marka değerinizi insanlara sunan ve bu şekilde sitenizin anılmasını sağlayan bir yapıdır. Bu yapı sayesinde internet üzerinden daha kolay bir şekilde erişim imkanı yakalamış olursunuz. Bunun yanı sıra internet adresinizi benzersiz kılarak diğer internet siteleri arasında daha ön plana çıkmanızı da sağlayacaktır.

Domain Nasıl Alınır? Nelere Dikkat Edilmeli?

Domain almak için öncelikle birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle alacağınızı domain ile sunacağınız içerik örtüşmelidir. Burada örnek vermek gerekirse eğer kurumsal bir firmaysanız genelde gov alan adı kullanılmaktadır.

Bir diğer örnek olarak örneğin okul sayfalarına yada devlet kamu kurumlarının internet adreslerine giriş yaptığınız zaman sonlarda edu görürsünüz. Bu alan adı daha çok kamu kurum ve kuruluşları için sunulmakta olan alan adlarıdır.

Eğer bir işletme ya da kendiniz için bir site açıyorsanız com işinizi görecektir. Bunun yanı sıra domain alırken mutlaka site adresinizi kısa tutunuz ve çokça tercih edilen domain alan adlarından birisi olarak com’u kullanınız. Com birden fazla site tarafından kullanılan bir alan adıdır.

Gelelim domain almaya domain almak için birden fazla domain satan site bulunmaktadır. Bunlar arasında en uygun fiyatlı domain siteleri Go Daddy, Natro, Hostinger, 1 ile 1, Bigrock gibi firmalardır. Bu firmaların sunduğu fiyat seçeneklerine göz attıktan sonra siz de işletmeniz ya da kendiniz için kurduğunuz site için hızlı ve kolay bir şekilde alan adı satın alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu