Güzellik

Dua Çiçeğinin Çeşitleri ve Bakımı

Dua çiçeği sizlerin yaşamınızı daha güzel bir hale getirecek ve doğal görünümü ile sizlerin çok daha güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bu çiçek birçok kimse tarafından maranta çiçeği olarak da anılmaktadır. Yalnızca bununla kalmayıp bununla beraber yine birçok çeşitli özelliği de bulunmaktadır. Görsel olarak bakıldığında sizlere dua eden bir el görünümünde olması bugün çiçeğin bu isimde anılmasına yardımcı olmuştur. Bilinmesi gereken en önemli şey yalnızca bir tek isminin olmamasıdır. Birçok özel ismi şeklinden ya da başkaca yerlerde anılan isimlerden ötürü bu şekilde anılmaktadır. İçerisinde birçok isimle beraber birçok alt türe de sahip olduğu bilinmektedir.

Doğru Bakım Teknikleri

Dua çiçeği bakımı için sizlerin bilmesi gereken en önemli şey nerede ve ne şartlar altında bakılması gerektiğidir. Bu nedenle öncelikli olarak soğuğa dayanıklı olmayan bu çiçeklerin öncelikli olarak sıcak ortamlarda bulunması gerekecektir. Soğuğun olumsuz etkilediği bu çiçek türü için bilinmesi gereken şey 20 derece gibi bir sıcaklık ile karşı karşıya kalınması olacaktır.

Genel olarak bakımına ev içerisinde bakılması gereken bir bitki türüdür. Dışarıda yetişmesi çok uygun olmayan bir bitki türüdür. Yine bunun yanında çiçeğin en önemli besin kaynağı güneşten gelen çiçeğin enerjisidir. Bunu sağlamak amacıyla güneşten gelen ışığın doğru bir şekilde alınması gerekecektir.

Bu çiçeğin çoğunluk ile sulanması ve istenilen oranda nem ihtiyacının karşılanması gerekmektedir. Bu olduğu zaman bitkiler çok daha sağlıklı bir hale gelecektir. Dilerseniz sizler de bundan faydalanmanın keyfine varabilirsiniz. Dua çiçeğinin çeşitleri oldukça fazladır. Bu durum sizlerin en iyi şekilde bu çiçeklerin bakımını yapmanıza fayda sağlayacaktır. Doğru bir bakım ile sizler de en iyi şekilde çiçeklerinizin bakımını yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu