Güzellik

Evde Uygulayabileceğiniz Basit Kür Tarifleri

Kış aylarında cildimiz soğuk havadan dolayı, kuruyup çatlar ve pütürlü bir görünümde olur. Yüzünüze uyguladığınız makyaj malzemeleriyle, kapatmak istediğiniz yerlere aksine daha fazla zarar verebilir ve cildinizin tahriş olmasına sebep olabilirsiniz. Bunun yerine cildinizi koruyacak ve pürüzsüz bir görünüm oluşturacak tamamen doğal evde yapıp uygulayacağınız kürler kullanabilirsiniz. Bu kürler cildinizi kış aylarının soğuk etkisinden koruyabilirsiniz. Bu kürleri evde ki imkânlarınızla da yapabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Kür Tarifleri Nelerdir?

Kış aylarında yapılan kişisel bakım yaz aylarına göre daha zor. Çünkü soğuk havalar yüzünden çatlayan cildimize bakım uygulamak daha zordur. Ama bunun önüne geçebilir ve hemen hemen herkesin evinde bulunan malzemelerle kendinize doğal kürler hazırlayabilirsiniz.

Herkesin evinde bulunan bal, limon ve yulafı karıştırıp hazırladığınız bu kür sayesinde cildinizi koruyabileceksiniz. Hazırlanışı oldukça kolay olan bu kür sayesinde dinç ve pürüzsüz bir görünüm elde edebileceksiniz.

Hepimizin mutfağında bulunan ve faydaları saymakla bitmeyen balı yüzünüze sürün. Ardından 30-35 dakika dinlendirin. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu sayede daha pürüzsüz bir görünüm elde edebileceksiniz.

Limonu sıkıp pamuk yardımıyla yüzünüze pansuman yapın. Yüzünüzü yıkamanıza gerek yok. Çünkü limonun asidik yapısı sayesinde cildinizin PH dengesini koruyacak ve daha dinç bir görünüm elde edebileceksiniz.

Balın faydasını bu kürümüzde de göreceksiniz. Bir miktar yulaf ezmesiyle bir miktar balı karıştırıp yüzünüze sürün. 20 dakika yüzünüzde dinlendirin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Yüzünüze mutlaka günde birkaç kere nemlendirici uygulayın. Bu kürü uyguladıktan sonra da nemlendirici uygulayın. Bu kürlerin faydasını zamanla göreceksiniz.

Gece yatmadan önce de elinize yoğun bir şekilde nemlendirici krem uygulayın ve pamuklu bir eldiven takın. Nemlendirici sayesinde eliniz daha pürüzsüz ve daha bakımlı bir görünüm kazanacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu