Güzellik

Saçlarınızı Hızlı Uzatmak İçin 6 İpucu

Saçlarınızı Hızlı Uzatmak İçin 6 İpucu

Saçlar, bir kadının güzel görünmesinde en önemli olan bölgelerden birisidir. Uzun saçlar, en eski zamanlardan beri feminenlik ve çekici görünüm ile ilişkilendirilmiştir. Saçlar boyadan, güneş, yanlış saç bakım ürünü tercihleri gibi nedenler ile zaman içerisinde yıpranabilir. Yıpranan saçlardan kurtulmak için kadınlar saçlarını kestirmekte ve daha sonra kısa saçlarından mutlu olmamakta; saçlarının tekrar kısa zamanda eski boyuna ulaşmasını istemektedir. Size vereceğimiz ipuçları ile hızlı saç uzatmak için bilmeniz gereken tüm bilgilere ulaşacaksınız.

  1. Saç Maskeleri Uygulayın

1 yemek kaşığı toz hardal, 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı su ve bir yumurta ile hazırlayacağınız maskeyi haftada bir kez saçınıza uygulayarak 1 ay içerisinde saçlarınızın 2 kat hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu maskeyi saçınıza masaj yaparak yedirin ve 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile iyice durulayın.

  1. Beslenmenize Dikkat Edin

Protein açısından zengin gıdalar tüketerek saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tavuk, yumurta, bakliyatlar, et, yoğurt gibi gıdaları tüketmeye özen gösterin.

  1. Saç Derinize Masaj Yapın

Saç derinize maske yaparken uygulayacağınız masaj ile saç köklerine giden kanı arttırarak saçların hızlı uzaması için gereken kan akışını sağlayabilirsiniz.

  1. Saçlarınızı Sık Sık Tarayın

Saçlarınızı en dipten uca kadar sık sık tarayarak daha hızlı uzamalarını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken saç köklerinize uygulayacağınız besleyici yağlar ile daha hızlı uzama elde edebilirsiniz.

  1. Uyumadan Önce Saçlarınızı Serbest Bırakın

Saçlarınızı uyumadan önce açın. Saçı at kuyruğu ya da topuz gibi bağlı modellerde tutmak, saçlarınızın yıpranmasına ve saç derinizin zarar görmesine yol açarak saçlarınızın uzamasının önüne geçebilir.

  1. Besleyici Yağlar Kullanın

Saçlarınızın hızlı uzaması için hızlı saç uzatan yağlar kullanabilirsiniz. Bu yağlar arasında; shea yağı, tatlı badem yağı, ylang ylang yağı ve zeytinyağı gibi yağlar yer almaktadır. Bu yağlardan birkaç damla hazırlayacağınız karışımı saç derinize masaj yaparak uygulayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu