Güzellik

EVDE YAPILACAK DOĞAL MASKELER

 

EVDE YAPILACAK DOĞAL MASKELER

 

 Eğer doğal maskeleri seviyorsanız evde yapılan bu maskelere bayılacaksınız. Evde kolaylıkla hazırlayacağınız maskeler oldukça faydalı. Evde yapılan maskeler hakkında tarifler…

Çilek maskesi
Çilek maskesinin peeling etkisi vardır. Bu sebeple de özellikle kuru ciltler için önerilir. Etkili bir maske olduğu için de yüzünüzde 10 dakikadan fazla tutmamalısınız. Çilekleri ezerek bir kremin içinde karıştırın. Daha sonra tüm yüzünüze nazikçe sürün. Ayda iki kez yapmanız için uygun bir maskedir.

Avokado maskesi
Özellikle yorgun ve kuru ciltlerde önerilen bu maskeyi güneşlenmenin ardından uygulayabilirsiniz. Bir çay kaşığı ergin bir avokadoyu ezin ve nemlendirici ile karıştırın. 15 dakika kadar bekletin. Haftada bir kez mutlaka uygulayın.

Çay maskesi
Cildinizdeki gözenekleri temizlemek için kullanacağınız doğal bir maskedir. Normal ciltler için çok uygundur. Bir tutam çayı suyla demleyin sonra 2 çorba kaşığı çayı nemlendiriciyle karıştırın ve 10 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Haftada iki kez kullanabilirsiniz.

Bal maskesi
Besleyici ve canlandırıcı olan bu doğal maske genellikle cansız ciltler için idealdir. Cildi derinlemesine  kolaylıkla temizler. İki çay kaşığı balı krem ile karıştırın daha sonra ise 15 dakika yüzünüzde durabilir. Haftada bir kez uygulayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu